Як в'язати Вехотко.

Багато хто задається питанням - що ж це таке - віхотка. Проте практично кожен з нею знайомий. Це мочалка з двома ручками на кінцях, щоб можна було самому спинку потерти. Останнім часом мало де можна знайти в магазині цей товар, і якщо не знайшли, зв'яжіть віхотку самі.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання мочалок (можна взяти різнокольорові) - два мотка;
  • - гачок №2.
Інструкція
1
Зв'яжіть ланцюжок з 41 повітряну петлю. Врахуйте, що в'язати мочалку потрібно в дві нитки. Зв'яжіть дві повітряні петлі підйому і далі до кінця ланцюжка напівстовпчиками з накидом. Це буде одна ручка мочалки.
2
Зв'яжіть ще 10 повітряних петель і з'єднайте два кінця ручки трьома стовпчиками без накиду. Далі - основна частина мочалки. Три ряду пров'яжіть стовпчиками без накиду (в кожному ряду по 16 петель). Між рядами робіть одну повітряну петлю підйому.
3
Потім пров'яжіть 50 рядів за наступним алгоритмом: зробіть одну витягнуту петлю, після чого один стовпчик без накиду. Даний раппорт потрібно повторити 8 разів у кожному ряду. Щоб отримати витягнуту петлю, зробіть накид вказівним пальцем правої руки і підтягніть петлю до себе, далі гачок Протягніть в петлю попереднього ряду. Вказівним пальцем лівої руки притисніть петлю до в'язання і довяжіте стовпчик без накиду.
4
Після того, як у вас вийшло 50 рядів основного узору, пров'яжіть, як і на початку, три ряди стовпчиками без накиду (по 16 петель в ряду).
5
Далі в наступному ряду зробіть три стовпчики без накиду і зв'яжіть ланцюжок з сорока повітряних петель. Це буде друга ручка мочалки. З'єднайте ланцюжок з основною частиною в'язання трьома стовпчиками без накиду. Напівстовпчиками з накидом обв'яжіть весь ланцюжок. Закріпіть нитку ще кількома стовпчиками без накиду і обріжте її. Тепер можна сміливо відправлятися в лазню, щоб випробувати нову мочалку.
Зверніть увагу
При неправильному розташуванні витягнутих петель мочалка може дуже швидко деформуватися і прийти в непридатність. Щоб такого не сталося, при в'язанні основного візерунка розташовуйте витягнуту петлю і стовпчики без накиду в шаховому порядку, і тоді віхотка прослужить не один рік.
Корисна порада
Для в'язання мочалок використовуються штучні нитки, в основному капронові. Але якщо мочалка виявиться для вас занадто жорсткою, обіллєте її окропом - нитки стануть більш м'якими.