Як залити стяжку на підлогу. самовирівнюючі підлоги відео.

Добре виконана стяжка являє собою ідеально рівну поверхню, на яку приємно дивитися. Однак якісна стяжка хороша не тільки відмінним зовнішнім виглядом, але і тим, що вона значно скорочує час на проведення всіх наступних робіт. І вже звичайно, вам не доведеться в майбутньому зіткнутися з проблемами підлогових покриттів, які виникають з вини неякісних стяжок.
Вам знадобиться
  • - суха суміш для стяжки («Ветоніт» і т.п.);
  • - прави? Ло (інструмент для вирівнювання суміші);
  • - напрямні маркера (маячки) ;
  • - електродриль;
  • - будівельний міксер;
  • - гідроуровень;
  • - ємність для приготування суміші.
Інструкція
1
Визначтеся з товщиною стяжкіТолщіна стяжки залежить від відстані між бетонною основою і рівнем чистового статі. Останній в свою чергу визначається положенням нижньої кромки дверей і рівнем підлоги в інших кімнатах. Товщина стяжки повинна бути скоригована і в тому випадку, якщо ви збираєтеся підкласти під неї утеплювач або влаштувати тепла підлога. Тобто існує багато факторів, які впливають на товщину стяжки і, як правило, вона є жорстко зумовленої цими факторами. Однак у кожному разі вона повинна бути не менше 25-30 мм.
2
Виберіть матеріал для стяжкіВибор повинен бути зроблений між двома основними видами матеріалу: звичайними піщано-цементними розчинами і сухими сумішами. Останні містять різні наповнювачі (пластифікатори, фиброволокно і пр.), Що підвищують технологічні та експлуатаційні властивості суміші. Якщо питання з фінансовими витратами гостро не стоїть, слід віддати перевагу сухим сумішам. Вони легше укладаються, швидше тверднуть, не утворюють тріщин і деформацій, не вимагають укладання компенсаційних прокладок по периметру.
3
Підготуйте бетонне основаніеУберіте з нього сміття, пил, відшарувалися фрагменти. Якщо передбачається влаштовувати стяжку, жорстко пов'язану з основою (без гідроізоляції і утеплювача), прогрунтуйте поверхню бетонного перекриття однієї з грунтовок, призначених для цього.
4
Розмітьте на стінах верхній рівень стяжкіЕту роботу зручніше починати з розмітки верхнього рівня чистового статі, який буває заданий становищем нижньої кромки дверей або рівнем підлоги в інших кімнатах. Встановіть на розі, прилеглому до дверей, вихідну точку, відповідну рівню чистового статі. Скориставшись гідро- або лазерним рівнем, позначте аналогічні точки в інших кутках. З'єднайте їх прямими лініями, проведеними на стінах за допомогою натягнутого шнура. У вас повинна вийти лінія чистового статі. Відміряйте від цієї лінії вниз відстань, рівну товщині підлоги. З'єднайте отримані точки прямими лініями. Утворені лінії відповідають рівню верхнього горизонту стяжки.
5
Встановіть напрямні маркериПроще всього встановлювати їх на гірки насипаного густого розчину, при необхідності придавлюючи гірку нижче або підсипаючи вище. Верхня кромка напрямних маркерів повинна знаходитися на одному рівні з лініями на стінах. Домагатися цього слід за допомогою натягнутих шнурів. Направляючі маркери повинні бути спрямовані уздовж довгої сторони кімнати на відстані від стін 200-300 мм і один від одного близько 1 метра. Потрібно мати на увазі, що між установкою маркерів і початком укладання стяжки має пройти якийсь час, щоб розчин встиг затвердіти. Доцільно встановлювати маркери ввечері, щоб вранці прийматися за укладку стяжки.
6
Приготуйте розчин для стяжкіЗасипьте суху суміш в ємність, додайте воду відповідно до інструкції і добре розмішайте розчин електродрилем з будівельним міксером.
7
Покладіть стяжкуВиложіте суміш між двома маркерами, ущільните її кельмою, заповнюючи всі порожнини. За допомогою правила, починаючи від стіни, розрівнюйте верх стяжки. Робоча кромка правила повинна упиратися в маркери. Рух інструменту здійснюється хвилеподібними рухами поперек і вздовж маркерів. В місцях, де розчину виявляється недостатньо, досипайте його. Слідкуйте за тим, щоб в глибині стяжки не утворювалося пустот.
Корисна порада
В тому випадку, якщо необхідно отримати ідеально рівну, горизонтальну поверхню, можна залити поверх стяжки самовирівнюються суміш. В цьому випадку потрібно відкоригувати висоту чорновий стяжки - з урахуванням того, що висота наливного шару складає в середньому 10-20 мм.прі товщині стяжки 50 мм і більше її слід армувати сіткою (в тому випадку, якщо суха суміш не містить фіброволокна).