Як навчитися грати на піаніно. Як читати таби для фортепіано.

Навчитися грі на піаніно людини змушує бажання, інтерес до інструментальної музики, вплив оточення, а також і сам інструмент, що дістався від бабусі і, можливо, припадає пилом у кутку кімнати. Щоб стати професійним музикантом буде потрібно немало часу, сил і завзятості, а грати для себе, своєї сім'ї і просто для душі може навчитися кожен з нас.
Інструкція
1
Найлегший спосіб навчитися грі на піаніно - це записатися в музичну школу по класу фортепіано, або звернутися за допомогою до репетитора з цієї ж школи. Якість навчання з викладачем набагато вище, ніж при самостійному навчанні. Учневі не треба ламати голову і шукати помилки в своєму виконанні, на всі недосконалості вкаже учитель і повідомить, як слід над ними працювати. Але що робити, якщо немає можливості займатися з репетитором? Відповідь є: пробувати грати самому.
2
Перед початком самостійного навчання навчитеся правильно працювати зі звуком. Спробуйте натиснути будь-яку клавішу кінчиком пальця і послухайте звучання. Необхідно до кінця продавлювати клавішу, щоб звук був повним, насиченим. Граючи млявими пальцями, ви не зможете передати всю красу музики, яку намагався зобразити композитор.
3
Ноти пишуться на лінійках нотного стану і між ними. Нотний стан складається з 5 лінійок, рахованих знизу вгору. На початку кожного нотного стану зазначений розмір твору: 4/4, 2/4, 3/8, 6/8. Ноти бувають різних розмірів: є цілі (на 4 рахунки), половинні (на 2 рахунки), четвертні (на 1 рахунок), восьмі (на? Рахунок), шістнадцяті (на? Рахунки) і т.д. Нота з крапкою позначає тривалість самої ноти і половини її розміру, наприклад, четвертна нота з крапкою містить в собі три восьмих ноти і вважається на 1? рахунки. Нот всього 7: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Запам'ятайте їх.
4
Сидите за піаніно правильно. Стілець повинен бути такої висоти, щоб вся ступня впиралася в підлогу, а коліна були під клавішами. Спину тримайте прямо, а при грі нахиляйте корпус цілком, але не сутультесь. Руки розташуйте так, щоб плече не висіло, а лікті були відведені в сторону, але ніяк не притиснуті до корпусу тулуба. Зап'ястя при грі не опускайте, між ним і клавішами має бути простір.
5
Освоюючи навички беглости пальців, намагайтеся не затискати руки, пальці піднімайте своєчасно і чітко, не робіть зайвих рухів. Домогтися високої швидкості беглости пальців допоможуть вправи: гами, Ганон, етюди. На першому етапі - це найефективніший навчання, оскільки цілком зіграти який-небудь твір вдасться насилу. На вправи відводите по 30 хвилин перед кожною грою, починайте грати дуже повільно, з кожним новим вправою прискорюючи темп. Для таких цілей добре використовувати метроном, він рівно отстукивает ритм або вважати самостійно вголос, чи не прискорюючи і не уповільнюючи темп гри. Заплітає пальці виглядають безглуздо з боку, тому тренуйте і не лінуйтеся, відпрацьовуйте техніку.
6
Починайте з творів для початківців, де партії грають поперемінно то правою, то лівою рукою. Лише коли відчуєте більше впевненості в читанні нот з аркуша, переходите до нескладних творів з одночасною грою обома руками. Розучуйте не поспішаючи, приділяючи увагу кожному переходу, і ніколи не поспішайте. Темп додавайте поступово.
Корисна порада
Навчатися грі на піаніно по книзі - не саме благородну справу. Початківцю учневі необхідно на перших порах позайматися з учителем-піаністом. Від того, як ви почнете займатися - поодинці або з допомогою викладача, залежить якість вашої подальшої самостійної роботи над творами.