Як отримати хороший урожай картоплі.

Картопля є одним з найпопулярніших продуктів харчування. Його по праву називають другим хлібом. І кожен дачник мріє про те, щоб отримати хороший урожай картоплі і насолоджуватися всю зиму стравами, приготованими з цього овоча.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно вибрати сорт картоплі для посадки. Закупити хороший сорт ви зможете на дослідній науково-сільськогосподарської базі. Бульби на насіння краще відбирати великі. Вибирайте середньостиглі сорти, стійкі до хвороб і шкідників. Для 6 соток землі цілком вистачить 40 кг насіння. Пам'ятайте, що кожні три роки слід оновлювати насіння. В іншому випадку, картопля почне набувати хвороби і даватиме поганий урожай.
2
Одним з найважливіших етапів вирощування картоплі є його пророщування. Необхідно провести цю процедуру правильно. Зазвичай насіння пророщують за місяць до посадки. Витягніть з погреба картоплю і розкладіть в теплому темному місці. При пророщування його паростки повинні досягти довжини 1-2 см, не більше, так як великі паростки можуть надломитися при посадці.
3
Далі необхідно обробити землю під посадку. Вона повинна бути добре зорана і досить прогріта. Також бажано підгодувати грунт перепрілим гноєм і перекопати з сіном. Це значно підвищить родючість грунту і додасть грунті пухкості. Дуже добре підходить для картоплі грунт з суглинку з родючим чорноземом.
4
Садити картоплю необхідно, дотримуючись відстань між кущами і рядами приблизно в 30-35 см. Робиться це для того, щоб вони надалі не «затінювали» одне одного. Не потрібно глибоко закопувати насіння, досить невеликого шару землі для того, щоб на бульбу не потрапляв світло.
5
Після посадки необхідно подбати про полив овочів. Зазвичай картоплю треба поливати 1 раз в 3 дня в посушливе літо. У дощове літо поливи можна обмежити залежно від вологості землі.
6
В середині літа городники починають підгортати картоплю. Ні в якому разі не пошкодите кореневу систему рослини при цій процедурі - підсапуйте від кореня, піднімаючись вище і присипаючи частину стовбура. Пам'ятайте, що при окучивании не можна надломлювати суцвіття.
7
Збирання картоплі краще виробляти на початку вересня. Бадилля необхідно зібрати, висушити і спалити.