Як зшити накладна кишеня. Як обробити накладні об'ємні кишені.

Накладні кишені за рівнем поширеності давно вийшли на лідируючі позиції. Їх використовують на спортивному одязі і на класиці, на сумочках і рюкзаках, на жіночих сорочках і чоловічих сорочках. Саме тому, якщо ви вчитеся шити, так важливо навчитися робити накладна кишеня.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка;
  • - праска;
  • - нитки;
  • - тканина;
  • - ножиці;
  • - калька;
  • - крейда;
  • - фломастер;
  • - оверлок.
Інструкція
1
Смоделируйте і намалюйте фломастером на кальці або звичайною газетному папері форму кишені. Враховуйте, що слід додати по півсантиметра з кожної зі сторін на шви. Перенесіть креслення на тканину, для цього використовуйте крейда або звичайний олівець.
2
Виріжте деталі кишені - основну частину і обтачку. Її можна зробити як з основної тканини, так і з іншої, обробної. Виконується обтачка на лицьову сторону матеріалу і використовується для обробки верхньої частини кишені. Замість неї можете обробити цю частину припуском. У цьому випадку збільшіть відступ для швів від півсантиметра до сантиметра.
3
Зміцніть обтачку за допомогою прокладки. Якщо ви шиєте з растягивающегося матеріалу, то зміцнюйте і основну деталь кишені.
4
Обмітайте "наживу" всі зрізи, потім обробіть їх на оверлок. Якщо використовуєте обтачку, відверніть її на лицьову частину кишені і пришити з боків і по верху.
5
Виверніть обтачку. Повинна вийти красиво оброблена верхня частина кишені, а всі шви будуть закритими за рахунок вивертання деталі.
6
Приметайте кишеню на швейне виріб. Приміряйте його, щоб упевнитися, що деталь «оселилася» там, де задумано моделлю.
7
Пришийте кишеню за допомогою швейної машинки. Можете використовувати подвійний шов або одинарний, прокладати його по самому краю кишені або відступивши пару міліметрів від краю.
8
Пройдіться праскою по пришиті кишені, щоб переконатися, що він сидить правильно.
Зверніть увагу
Накладні кишені бувають плоскими і об'ємними. Плоскі кишеньки до основи прилягають дуже щільно, а об'ємні кишені робляться такими за рахунок виточок. І ті, й інші можуть закриватися клапанами. Розрізняються накладні кишені також за формою, вона може обмежуватися лише польотом вашої фантазії.
Корисна порада
Вибирати той чи інший тип накладного кишені слід виходячи з моделі швейного виробу: на облягає блузці об'ємні кишеньки навряд чи будуть виглядати добре. Але враховуйте і практичну сторону. Так, наприклад, для робочої спецівки будуть явно недостатніми кишені плоскі.