Як зняти будинок з балансу.

Для того щоб зняти будинок з балансу ЖЕКу та передати його в управління товариства власників житла, необхідно прийняття відповідного рішення загальними зборами власників квартир цього будинку, що визначено Житловим Кодексом РФ.
Вам знадобиться
  • Протокол зборів власників квартир будинку.
Інструкція
1
Житловий кодекс Російської Федерації в розділі «Управління багатоквартирними будинками» (т. Е. Тими, в яких два і більше житлових приміщення) чітко вказує на ту обставину, що в кожному такому будинку повинен бути вибраний спосіб управління, визначальний, хто зобов'язаний відповідати за зміст загальнобудинкові майно.
2
Якщо мешканцями такого будинку рішення про спосіб управління не прийнято, то будинок автоматично підпадає в загальний список, для якого органи місцевого самоврядування на конкурсній основі призначають керуючу компанію (наприклад, ЖЕК), а мешканцям нараховують пропорційно площі належних їм приміщень платежі за капітальний ремонт і техсодержаніе. Але в сучасних умовах будь-які роботи без залучення коштів мешканців ЖЕК все одно не проводить, за кожну дрібницю доводиться платити солідні суми.
3
Так що в більшості випадків має доцільність проведення зборів власників і в якості керуючого органу обрати безпосередньо самих власників, що можливо на підставі Житлового кодексу РФ (п. 3 ст. 161). Збори власників вважається таким, що відбувся тільки в тому випадку, якщо присутні на зборах мешканці сукупно володіють не менш, ніж 50% загальної площі житлових приміщень даного житлового будинку. Якщо в будинку є неприватизовані квартири, інтереси проживаючих в них людей повинні представляти співробітники муніципалітету.
4
Можливі три варіанти прийнятого таким зборами рішення: - кожен мешканець безпосередньо керує своєю власною квартирою; - спільною власністю управляє Товариство власників житла; - управління здійснює Керуюча компанія (КК).
5
Протокол відбулися збори з прийнятим рішенням (найчастіше таким є створення Товариства власників житла) надається в місцеву КК та органи місцевого самоврядування для прийняття відповідного рішення з передачі будинку з балансу ЖЕКу на баланс ТСЖ.
Зверніть увагу
Не забувайте запрошувати на зібрання представників муніципалітету повідомленням під розпис або заказ¬ним листом.
Корисна порада
Кожен з власників житлових приміщень вашого будинку повинен буде укласти прямі договори з постачальниками комунальних ресурсів (світло, газ, вода ...).