Як зробити поріжки для гітари. Як встановити верхній поріжок на гітару.

Правильна настройка гітари в чому залежить від правильного розташування струн на грифі, які лежать на двох порожках, верхньому і нижньому. Відстань між порожками визначає довжину струни і називається мензурою гітари.
Інструкція
1
Роблячи поріжки, знайте, що верхній розташовується близько головки грифа у верхній частині гітари. Від нього залежить настройка струн і резонанс інструменту. Нижній поріжок розташовується на підставці корпусу гітари. Зазвичай фабричні інструменти не відрізняються правильним пристроєм порожків. Тому щоб гітара звучала красиво і могла відбудовуватися правильно, поріжки доведеться робити самостійно.
2
Виберіть матеріал виготовлення порожків. Можна використовувати: метал, латунь або нікель (добре полірується, струни відмінно резонують і звучать, але матеріал важкий в обробці); графіт (м'який самозмащувальний матеріал, доступний, легкий в обробці, струни звучать рівно, камерно); штучний камінь коріан (твердий матеріал, синтетика, доступний у вільному продажу, слухняний в обробці, струни дають рівний збалансований звук); кістка (традиційний для інструменту твердий матеріал, вимагає ретельної обробки, струни звучать чисто, яскраво).
3
Мабуть, кістяні поріжки - найбільш кращі для всіх видів гітар. І хоча заготовки для порожків можна придбати в музичних магазинах, кістяні поріжки доведеться робити самим. Майте на увазі, що обробка кісток - не дуже приємна процедура, до того ж, ґрунтовно смердить.
4
Купіть в магазині чи на бойні цілу яловичу гомілкову кістку з суглобом. Не купуйте вже розрубану кістка, так як при рубці неминучі тріщини.
5
Відпиляєте кістка з обох сторін ножівкою по металу, залишивши 10 см центральної частини.
6
Позбавтеся від вмісту порожнистої кістки і поверхневих залишків шкіри та м'яса. Розпиляєте кістка уздовж навпіл на дві частини, випиляєте пористі ділянки. Отмойте заготовку миючим засобом, відскоблити м'які частини плоті. Щоб позбутися від надлишків жиру, виварити кістку в окропі (доведіть до кипіння, остудіть, вийміть і просушіть в тіні).
7
Випиляєте заготовки для порожків у формі невеликих витягнутих паралелепіпедів. Для верхнього поріжка: довжина дорівнює ширині накладки грифа + 1 мм з кожного боку; товщина - 5-7 мм; висота дорівнює товщині накладки + 2 мм. Розміри нижнього поріжка доведеться встановлювати експериментально або взяти за основу фабричний варіант, але без пропилів під струни.