Як отримати посвідку на проживання в Туреччині.

Якщо ви хочете отримати вид на проживання в Туреччині, в першу чергу вивчіть імміграційну політику країни. Домогтися дозволу на проживання можна кількома способами. Виберіть найбільш прийнятний для себе варіант і вирушайте до Туреччини.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - фотографії;
  • - заява;
  • - підтвердження наявності фінансових засобів;
  • - додаткові документи.
Інструкція
1
Улаштуйтеся на роботу в Туреччині. Однак майте на увазі, що іноземцям заборонено займатися деякими видами діяльності. Ви не зможете практикувати як акушер, дантист, фармацевт, оптик, хімік, ветеринар, суддя, прокурор і громадський нотаріус. Крім того, вам не дозволять працювати головним редактором газет і журналів, уповноваженим на Фондовій біржі, а також займатися продажем стратегічний і монопольних товарів. Всі інші сфери професійної діяльності доступні іноземним громадянам. Укладіть трудовий договір з місцевим роботодавцем і вирушайте у відділ поліції по роботі з іноземцями. Напишіть заяву на надання дозволу на проживання.
2
Зареєструйте компанію в Туреччині. Зробити це не складно. Вам знадобляться 2 засновника. Ними можуть бути іноземці або громадяни країни. У Туреччині відкриттям фірми займається бухгалтер. Випишіть довіреність на його ім'я і завірте документ нотаріально. Уявіть свій закордонний паспорт та фотографії. Весь процес займе у вас від 5 до 10 днів. Для відкриття власного бізнесу вам буде потрібно 1500-2000 євро. Витрати на утримання компанії (навіть при нульовому балансі) складуть близько 1500 євро на рік. На підставі документів про реєстрацію компанії вам видадуть дозвіл на проживання.
3
Поступите в місцеве навчальний заклад. З'явитеся в поліцію і залиште заявку. Майте на увазі, що вид на проживання видається не тільки учням, а й особам, які супроводжують неповнолітніх громадянам.
4
Якщо ваш чоловік/дружина має турецьке громадянство, ви безперешкодно отримаєте вид на проживання в країні. Якщо ваші батьки/діти проживають в Туреччині, ви зможете звернутися за отриманням дозволу на проживання.
5
Ви зможете отримати тимчасовий дозвіл на проживання навіть в тому випадку, якщо вирішите вирушити в подорож по країні або просто на відпочинок на тривалий термін. Сходіть в поліцейську дільницю і напишіть заяву. Прикладіть документи, що підтверджують фінансову спроможність (з розрахунку 500 доларів на людину в місяць).
6
Купівля нерухомості є підставою для отримання посвідки на проживання. Оформіть вид на проживання на 6 місяців. Займіться придбанням нерухомості. Отримайте Свідоцтво про право власності на нерухомість та подовжить вид на проживання на один рік. Після закінчення терміну повторіть процедуру. Через 5 років ви зможете претендувати на отримання громадянства.
7
Для отримання виду на проживання вам знадобляться наступні документи: закордонний паспорт, фотографії, заява, підтвердження наявності фінансових коштів, а також додаткові документи, в залежності від того, на якій підставі він буде виданий.
Нерідко, побувавши в Туреччині, росіяни закохуються в цю гостинну країну з мальовничою природою, омивану чотирма морями. У кого-то закрадається думка купити квартиру або будиночок і переїхати, тим більше ціни на житло в порівнянні з європейськими країнами тут демократичні. Та й отримати вид на проживання тут досить просто. А от з отриманням громадянства ситуація дещо ускладнюється.
Інструкція
1
Щоб отримати громадянство Туреччини, можна придбати житло в цій країні. Якщо ви маєте у власності квартиру або будинок, то сміливо можете проживати там протягом 5 років. Після закінчення терміну можна подавати документи на отримання громадянства. Для покупки та оформлення житла у власність, необхідно отримати вид на проживання, відкривши рахунок в 3000 доларів - на півроку, в 6000 доларів - на 2 роки. Видається він протягом тижня. Слід оформити податковий номер в управлінні - для цього потрібен закордонний паспорт. Необхідно зареєструватися і в міграційній службі. Після цього можна приступати до вибору і реєстрації в турецькому кадастровому управлінні договору купівлі-продажу придивилася нерухомості. Після того як житло куплено, потрібно пройти перевірку у військовому управлінні. Але вона може зайняти кілька місяців. Зате якщо буде отримано добро, подовжувати вид на проживання не потрібно. А через п'ять років проживання в країні можна подавати документи на отримання громадянства Туреччини.
2
Отримати громадянство Туреччини можна, працюючи за контрактом, отримавши запрошення від роботодавця або партнера по бізнесу, відкривши власну справу або поступово до вищого навчального закладу. Дозвіл на трудову діяльність дійсно протягом року, потім його потрібно буде продовжувати. Через 5-8 років можна претендувати на отримання громадянства.
3
Найпростіший на перший погляд шлях для росіянок - це укладення шлюбу з турком. Тільки слід брати до уваги, що офіційна релігія Туреччини - іслам, тому нареченій доведеться змінити віросповідання і стати мусульманкою з усіма витікаючими з цього наслідками. Крім усього іншого, уживатися з чоловіком під одним дахом, будувати сімейне життя складно і з людиною рідного менталітету, не кажучи про іноземців. Вийшовши заміж за турка, на перші три роки спільного життя доведеться оформляти посвідку на проживання і активно вивчати мову, після чого можна починати збирати документи для отримання громадянства: анкету-заяву; апостиль російського паспорта; фотокопії виду на проживання, дійсного не менше півроку; документи про сімейний стан; на володіння власністю (якщо є); сертифікат, отриманий при здачі іспиту на рівень володіння мовою в Міністерстві освіти Туреччини; довідку про стан здоров'я, завірену в Консульстві РФ в Туреччині; апостиль свідоцтва про народження; 2 кольорові фотографії. Сумно, що зібраний і здану пакет документів не гарантує отримання громадянства. Можлива відмова.
Корисна порада
Оформленню громадянства в Туреччині передує видача дозволу на проживання, проживання в країні не менше 5 років, іспит на знання мови та медична комісія, збір необхідних документів.