Як отримати оливковий колір.

Оливковий колір на сьогоднішній день активно використовується не тільки художниками, а й дизайнерами інтер'єрів, модельєрами одягу. Оливковий - один з численних відтінків зеленого. Він досить виразний як колір і тому звертає на себе особливу увагу.
Вам знадобиться
  • Фарби жовтого і зеленого кольору.
Інструкція
1
При роботі гуашшю або аквареллю вам необхідно підготувати невелику чисто вимиту ємність, в якій буде поміщений отриманий колер. Також приготуйте дерев'яну або пластикову паличку - для рівномірного розмішування фарб (перемішувати можна і пензлем, але більш «чисті» відтінки виходять при використанні дерев'яної палички). Уважно вивчіть таблицю складання колера (вбийте відповідний запит в пошукову систему інтернету і відкрийте будь-яку інформацію, що з'явилася посилання), згідно з якою вам буде необхідно, для отримання оливкової змішати жовтий і зелений кольори.
2
В приготовлену ємність акуратно помістіть фарбу зеленого кольору. Добре розмішайте її маленької паличкою. Потім невеликими порціями додавайте фарбу жовтого кольору, ретельно перемішуючи фарби. Намагайтеся домогтися однорідності кольору колера. Слідуйте вказаною алгоритму, поки не отримаєте бажаний колір.
3
Використовувати даний принцип можна не тільки в малюванні, але також і в малярних роботах. Масляні, емульсійні та вододисперсійні фарби перемішуються нітрохи не гірше акварелі або гуаші. Виберіть ємність, відповідну за своїм обсягом поверхні, яку ви збираєтеся пофарбувати, налийте зелену фарбу і точно так же поступово додайте до неї жовту, ретельно помішуючи, поки не отримаєте оливковий колір!
Існує два способи синтезу кольорів: адитивний і субтрактівний. Перший з них застосовують в тому випадку, якщо колір синтезується шляхом направлення на один і той же екран трьох різнокольорових джерел світла, яскравості яких можна міняти, а другий - коли для синтезу кольору використовується верстви прозорих барвників, що наносяться друг поверх одного.
Вам знадобиться
  • Три регульованих по яскравості джерела світла: червоний, зелений і синій;
  • Три фломастера: синьо-зелений, жовтий і пурпурний;
  • Білий аркуш паперу.
Інструкція
1
Для того, щоб синтезувати колір аддитивним методом, вам знадобляться три регульованих по яскравості джерела світла: червоний, зелений і синій. Якщо ви збираєтеся синтезувати тільки насичені кольору , можна застосовувати і такі джерела, які можна тільки включати і вимикати, чи не регулюючи яскравість. Але з регульованими джерелами ви зможете отримати набагато більше різних відтінків.
2
Все три джерела направте на загальний екран. Щоб уникнути спотворення кольору , цей екран повинен бути білим. З нерегульованими джерелами ви зможете отримати вісім кольорів. Коли вимкнені всі три джерела, вийде чорний колір. Якщо включати червоний, зелений і синій джерела окремо, вийдуть, відповідно, червоний, зелений і синій кольору . Червоний джерело в поєднанні з синім дадуть пурпурний колір, червоний із зеленим - жовтий, а зелений з синім - синьо-зелений. Нарешті, всі три джерела, будучи включеними разом, дозволять синтезувати колір, близький до білого. Якщо ж джерела регульовані, плавно змінюючи яскравість кожного з них, можна отримати практично нескінченну кількість проміжних цветов.Іменно так синтезують кольору в відеокамерах, телевізорах і моніторах.
3
Для субтрактивного синтезу квітів візьміть білий аркуш паперу і три фломастера: синьо-зелений, жовтий і пурпурний. З їх допомогою ви зможете також синтезувати вісім різних кольорів. Область паперу, на яку нічого не нанесено, залишиться білою. Ті області, які зафарбовані окремо синьо-зеленим, жовтим і пурпурним фломастерами, матимуть відповідні кольору . Область, зафарбована одночасно синьо-зеленим і жовтим фломастерами, вийде зеленої, жовтим і пурпурним - червоною, а синьо-зеленим і пурпуровим - синьою. Якщо ж зафарбувати ділянку аркуша усіма трьома фломастерами одночасно, вийде колір, близький до черному.Етот спосіб синтезу кольорів застосовується в плівковій фотографії, поліграфії, а також в кольорових струменевих принтерах.