Як зняти напад жовчнокам'яної хвороби. зняти біль при жовчнокам'яній хворобі.

Освіта каменів у жовчному міхурі або жовчних протоках має багато причин: і спадкових, і пов'язаних з неправильним способом життя. Формування каменів - процес довгий, ніякими ознаками себе не проявляє, тому приступ жовчнокам'яної хвороби - закупорка жовчовивідних проток каменем - буває абсолютно несподіваним.
Інструкція
1
При перших же нападах болю лягайте в ліжко і дотримуйте повний спокій, не робіть різких рухів і не нахиляйтеся. У разі небезпеки стенокардического нападу прийміть запропоноване «сердечне» ліки.
2
Прийміть судинорозширювальну і спазмолітичну лікарський засіб, щоб прискорити процес просування каменю з протоки в загальну жовчну протоку або зворотного прослизання в жовчний міхур. Тривалість нападу залежить від розміру і кількості каменів, він може тривати й кілька днів, і кілька годин. Розширення протоки, зняття спазмів скорочує тривалість нападу.
3
Тепло сприяє розширенню судин, тому візьміть грілку, наповніть її гарячою водою (приблизно 50-60оС) і прикладіть до ніг.
4
Якщо можливо, прийміть гарячу ванну: температура води - 37-39оС, тривалість занурення - не більше 10-15 хвилин.
5
Підігрійте звичайну питну воду і випийте 0,5 л під час прийому ванни. Рясне пиття запобігає напади нудоти і позиви до блювоти, тому під час нападу прийміть не менше 1,5 л теплої питної води.
6
Іноді напад викликає озноб. В цьому випадку тепло і добре сховайтеся, надіньте вовняні шкарпетки.
7
Зробіть зігріваючий компрес на правий бік, він покращує кровообіг, підсилює приплив крові до хворого місця. Візьміть шматок лляної або бавовняної тканини, складіть його в кілька шарів, опустіть у воду (40-42оС), вичавіть і покладіть на бік. Зверху накрийте компрес наступними шарами, кожен з яких повинен бути трохи більше попереднього: яка-небудь непромокаючий тканина, поліетиленова плівка, клейонка, вощений папір, товстий шар вати або складений у кілька разів хустку з чистої вовни. Зміцніть компрес на боку широким бинтом, але не затягуйте туго, інакше це утруднить кровообіг. Компрес повинен бути водо- і повітронепроникним, тільки тоді його дія буде ефективним. Компрес зніміть, коли відчуєте, що він почав остигати.