Як вибрати радіатори біметалеві.

Ключовою ланкою в опалювальній системі є радіатори опалення. Термін експлуатації цих пристроїв 20-35 років, тому до їх вибору варто поставитися з усією відповідальністю. Старі громіздкі чавунні батареї через їх низьку тепловіддачі і протікання міняють на більш сучасні елегантні біметалічні радіатори. За якими ж критеріями вибирати радіатори опалення для вашого будинку? Це тепловіддача, довговічність і надійність, стійкість при гідравлічному ударі, дизайн і вартість.
Інструкція
1
Для правильного вибору батарей опалення врахуйте всю сукупність факторів. Розгляньте тепловіддачу чавунних, сталевих, алюмінієвих і біметалічних радіаторів. Тепловіддача чавунних радіаторів відносно невелика. Внутрішня шорстка поверхня сприяє затримці суспензій і вапняного нальоту. У сталевих радіаторів більш висока тепловіддача, проте вони більш схильні коррозіі.Более високою тепловіддачею, порівняно зі сталевими радіаторами, володіють алюмінієві радіатори середнього класу. Але алюмінієві матеріали також піддаються корозії. Елітний клас біметалевих радіаторів, в яких сталева труба знаходиться в алюмінієвій оболонці, має високу тепловіддачу. Такі радіатори будуть надійно зігрівати вас в морозні дні.
2
З тепловіддачею розібралися. Тепер зверніть увагу на довговічність і надійність обираних біметалевих радіаторів. Термін експлуатації їх 20-25 років. Надійність цього класу радіаторів опалення забезпечується завдяки високоякісним алюмінієвим сплавам, міцному з'єднанню секцій. Знаходження алюмінієвого сплаву всередині сталевого елементу підвищує корозійну стійкість біметалевих радіаторів і їх міцність. По міцності вони перевершують алюмінієві радіатори.
3
Важливим чинником при виборі радіаторів опалення є їх стійкість при гідравлічному ударі. Дізнайтеся, які вимоги пред'являються до опалювальних приладів у вашій конкретній системі опалення. По стійкості до гідравлічних ударів лідирують радіатори біметалеві, вони витримують тиск в 20-35 атмосфер. Алюмінієві радіатори секційні - до 16 атмосфер, сталеві панельні - 9-10 атмосфер.Еслі ж у вас заміський будинок з автономною системою опалення, то там тиск всього 2 атмосфери. Так що в цьому випадку стійкість при гідроударі не потрібно.
4
Зверніть увагу також на зовнішній вигляд радіатора. Незграбні чавунні батареї не відповідають сучасним вимогам по дизайну. Зовнішня естетика біметалевих радіаторів знаходиться в гармонії з інтер'єром приміщень. Їх відрізняє бездоганна якість фарбування і чудовий дизайн.
5
І тільки після перерахованих вище факторів зверніть увагу на вартість обраного радіатора. Дешевими вважаються чавунні батареї опалення і сталеві. Однак монтаж чавунних радіаторів коштує дорожче. Елітні біметалічні радіатори на 20% дорожче своїх алюмінієвих побратимів. Однак висока надійність сучасних біметалевих радіаторів з лишком окупить ці витрати.