Як робити лужні інгаляції. олійно-лужна інгаляція.

У лікуванні гострих і хронічних захворювань органів дихання часто застосовують різні інгаляції. Вдихання парів з лікарськими речовинами - травами та ефірними маслами знімає запалення і полегшує дихання, а з лужними розчинами - розріджує мокротиння і заспокоює кашель. Лужні інгаляції прості в застосуванні і не вимагають особливих витрат і знань.
Вам знадобиться
  • - вода і питна сода;
  • - мінеральна вода;
  • - чайник для заварювання.
Інструкція
1
Залийте в чайник для заварювання? ч.л. питної соди склянкою гарячої води (40-45оС) Перемішайте і починайте вдихати ротом з носика. Вдихайте повільно і стежте за тим, щоб пара був спрямований не на мигдалини, а проникав в трахею і бронхи. При вдиху затримайте на кілька секунд пар, а потім видихніть через ніс. Виконуйте процедуру не більше 10 хвилин.
2
Також для лужної інгаляції можете використовувати мінеральну воду - «Боржомі», «Єсентуки», «Нарзан». Відкрийте її і підігрійте на водяній бані до температури 40-45оС. Потім перелийте в чайник для заварювання і також вдихайте ротом. Щоб тепле повітря не викликав кашель при кожному вдиху, вдихайте повільно і глибоко.
3
Вже через кілька хвилин після інгаляції мокрота починає розріджувати, що викликає кашльовий рефлекс. Після можливого відходження мокроти продовжуйте інгаляцію протягом 10 хвилин.
4
У перші дні хвороби робіть лужні інгаляції до 8 разів на день і поступово знижуйте їх кількість до 3-х. Після інгаляції тримайте грудну клітку в теплі і ще протягом години уникайте розмов, прийому їжі та вживання рідини.
5
Поєднуйте лужні інгаляції з трав'яними та олійними. Кожна з них по-своєму позитивно впливає на слизову оболонку дихальних шляхів і сприяє її відновленню.
6
При сильному нежиті чергуйте вдихання носом і ротом. І відповідно для рота використовуйте чайник для заварювання для інгаляцій, а для носа каструлю. Також для інгаляцій можете використовувати готові інгалятори, в які досить залити розчин і протягом 10 хвилин його вдихати.
Зверніть увагу
Інгаляції протипоказані при підвищеній температурі, схильності до носових кровотеч, при серцевій недостатності і хворобах легенів.