Як поводитися з підлітками. Як поводитися з часом.

Найголовніше - навчитися спілкуватися з підлітком на рівних. Нехай він не завжди розуміє те, що ви хочете донести до нього, але пояснювати це потрібно саме так, як ніби ви впевнені в його здатності все усвідомити і проаналізувати. Тим самим ви спонукаєте підлітка «дотягуватися» до рівня спілкування дорослих, а це дуже цінується 13-15-річними.
Інструкція
1
Звертайтеся до підлітка шанобливо, загрози краще замінити на умовно-преміальний спосіб домовленості. наприклад, замість фрази «Не вийдеш на вулицю, поки в кімнаті безлад» використовуйте варіант «Ти підеш гуляти обов'язково, тільки спочатку прибери у себе в кімнаті».
2
Підлітки ненавидять довгі повчальні нотації. У цьому зв'язку використовуйте фрази-вимоги і фрази-нагадування і висловлюйте їх у короткій, переважніше безособовій формі. Не треба розповідати, як ви втомилися постійно нагадувати йому про те, що потрібно ще приготувати уроки з літератури. Досить мимохідь заглянути в кімнату і нагадати: «Література».
3
Те ж саме стосується звичайних щоденних справ - всі висловлювання оформляйте максимально чітко, коротко, спокійно. І обов'язково дайте підлітку час на зворотну реакцію - у цьому віці діти не завжди здатні відреагувати миттєво, що і породжує масу конфліктів. Пройде 5 хвилин - і улюблене чадо вже саме, без нагадувань, виконає всі намічені вами пункти.
4
При спілкуванні з підлітком завжди і скрізь зберігайте спокій. Ви хочете, щоб він ставав розумнішим і розважливі? У такому разі не дозволяйте собі опускатися до його рівня, кричати і відчитувати його, і вже тим більше обзивати. Підлітки вкрай вразливі, реакція непокори і агресії в цьому віці часто не має на меті вчинити будь-яку дійсно агресивна дія, а служить скоріше самообороні - за зухвалістю вчорашній дитина ховає свою вразливу душу. Тому в ситуаціях конфлікту просто дайте час підлітку - промовчите, підіть в сусіднє приміщення, висловивши бажання продовжити розмову в спокійних тонах. Даремна агресія, що не знаходить відповідної реакції, з часом йде і поступається місцем більш конструктивним способам поведінки.