Як опиліть лимон.

Виростити повноцінні плоди лимона в домашніх умовах - це справа надзвичайно клопітка, але приємне і захоплююче. Лимонне деревце поширює навколо себе приємний цитрусовий аромат; вже через п'ять років сформоване рослина може подарувати своєму господареві перший повноцінний урожай. Зав'язі в кімнатному лимонарій можуть утворитися самостійно, так як квіти лимона - двостатеві. Однак для підвищення врожайності рослина доведеться запилювати штучно.
Вам знадобиться
  • - термометр;
  • - лупа;
  • - ватяна паличка, пензлик або шматок хутра;
  • - біостимулятор.
Інструкція
1
Уважно огляньте лимон перед запиленням. Цітрусоводи підкреслюють, що не слід дозволяти плодоносити незміцнілому деревцю - навіть один плід може в буквальному сенсі висмоктати всі соки з слабкого втечі. Вважається, що для нормального розвитку кожного цитруса в кроні повинен бути сформований десяток зрілих листків.
2
Якщо рослина досить зміцніло, дайте бутонам розкритися і відрахуйте кілька днів (квітка за цей час подорослішає). Потім готуйтеся до штучного запилення лимона.
3
Створіть відповідні умови для цієї процедури. Важливо, щоб пилок не пересохла і, навпаки, не відволожилася. Для цього відносна вологість повітря повинна бути не нижче 70%, а температура повітря + 25 градусів. Як правило, такі умови бувають в першій половині дня.
4
запилюються лимон за допомогою відповідного інструменту: ватної палички, маленькою м'якого пензлика, або ж шматочка натурального хутра. Спочатку вам потрібно обережно провести ваткою або ворсом по тичинкам, а потім нанести зібрану пилок на верхівку маточки. Будьте обережні, щоб не зламати тендітні квітки!
5
Використовуйте лупу - вона допоможе вам переконатися в тому, що пилок налипнув на товкач. На всяк випадок рекомендується опиліть лимон ще в наступні два дні.
6
Випробуйте спеціальні біопрепарати, які покликані стимулювати утворення плодів у квітучих рослин при слабкому зростанні зав'язі. Це має сенс, якщо погодні умови не дозволяють деревцю нормально запилюватися. Деякі цітрусоводи-аматори з успіхом використовують такі засоби, як «Бутон», «Зав'язь» та ін.
7
Порадьтеся з досвідченим рослинникам і обприскуйте біостимулятором цитрус згідно професійним інструкціям. Ростові речовини допомагають пилкових зерен краще проростати, і зав'язі стають міцнішими. У більшості випадків застосування якісних біопрепаратів дозволяє обійтися без штучного запилення лимона.
8
Оцінити свої дії з формування зав'язей на кімнатному лимоні ви зможете нескоро. Від часу, коли опаде пелюстки заплідненого квітки, до того, коли почне дозрівати повноцінний плід, може пройти приблизно 180-230 днів.
Зверніть увагу
Після запилення лимона важливо не допускати різких перепадів температури в приміщенні. Особливо небезпечно для рослини різке потепління при низькій вологості повітря - ніжні цитрусові зав'язі в цьому випадку можуть опасть.