Як охолодити приміщення.

У літню спеку самої актуальною стає проблема охолодження приміщень. Звичайно, якщо мова йде про міській квартирі або офісі з кондиціонером, цієї проблеми в принципі не виникає. А якщо справа відбувається десь на дачі, притому на вулиці +40 вдень і +28 вночі, а про кондиціонер залишається тільки мріяти? Є способи навіть у жорстока спека зробити приміщення цілком придатним для життя.
Інструкція
1
ОкнаПовесьте на вікна світлі лляні штори і тримайте їх щільно запнутими в розпал спеки. Білий колір, як відомо, відбиває сонячні промені, а льон має властивість охолоджувати гаряче повітря. Світлі рулонні штори, жалюзі так само чудово збережуть прохолодну атмосферу до помещеніі.Заклейте шибки тонированной або відбиває плівкою, використовуючи для їх закріплення звичайний скотч. Цей прийом також врятує від спеки житлову кімнату та її мешканців.
2
СтениПокрасьте стіни в блакитний колір або наклейте шпалери того ж відтінку. Прохолодні кольори візуально «зменшують» температуру в приміщенні на 2-3 градуси. Щодня в ранкові та вечірні години провітрюйте приміщення. Це дозволить знизити температуру нагрітих за день стін.
3
ПолСніміте, віддайте в чистку, а потім визначте на зберігання килими. Ворс килимів ніяк не сприяє охолодженню приміщення.
4
ДеревьяВисадіте (якщо мова про дачу або заміському будинку) навколо будинку дерева. Дається ними тінь надійно вкриє вас і ваших домочадців від літньої спеки.
5
Саморобний кондіціонерЗаморозьте в морозильній камері кілька півторалітрових пляшок води. Поставте пляшки перед вентилятором і увімкніть його (не забудьте, що на пляшках утворюється конденсат, а значить, потрібно ставити їх на піднос або паперові рушники). Закрийте і зашторені вікна. Через кілька годин у вашому будинку буде прохолодно і свіжо.
Корисна порада
У спеку дуже важко заснути. Щоб у кімнаті стало прохолодніше, намочіть простирадло і повісьте її, скажімо, на двері. Висихаючи, простирадло буде знижувати температуру в кімнаті. Як варіант: наберіть повну ванну холодної води і розкрийте двері у ванну. Через деякий час в приміщенні стане прохладнее.Іспользуйте постільна білизна з натурального або штучного шовку. Ці матеріали славляться своїм охолоджуючим ефектом. Якщо від спеки ви не можете заснути, за півгодини до сну покладіть покривало в холодильник. Під прохолодним покривалом сон прийде миттєво.