Як знизити октанове число бензину.

Октанове число є показником властивостей детонації моторного палива. Чим вище октанове число, тим краще і довше працює двигун. Але що робити, якщо октанове число потрібно знизити?
Інструкція
1
Бензин мається на увазі як суміш изооктана, який умовно приймається за 100 одиниць, так як він практично не вибухонебезпечний при підвищенні тиску і нормального гептану, прийнятого за 0 одиниць. Він практично не стійкий до детонації при підвищенні тиску. Октанове число бензину 92 означає, що він детонує як суміш 92% изооктана і 8% нормального гептану. Зазвичай після первинної перегонки нафти октанове число не перевищує 70. Для поліпшення якості бензину застосовуються антидетонатори. В даний час найбільш вживаний ефір метил-трет-бутиловий (МТБЕ). Він має величезні переваги перед раніше застосовуваними свинцевими антидетонаторами, які негативно впливали на навколишнє середовище та здоров'я людини. Є бензини з октановим числом більше 100 одиниць. У них використовується ізооктан з різними об'ємними присадками.
2
Швидкість згоряння бензину безпосередньо залежить від октанового числа. Бензин з високим октановим числом згорає триваліше і плавно, не викликаючи ударні навантаження на поршні в камері згоряння. Мотор працюватиме чітко і рівномірно. Саме через це сучасна автопромисловість випускає автомашини з двигунами, які працюють на високооктановому бензіне.Нізкооктановий бензин запалюється тоді, коли ще не закриті впускні клапана, а циліндр чи не знаходиться у верхній точці. Природно, двигун буде працювати не на повну потужність плюс знос клапанів, сідел під них, додатковий нагар і т.п. Для підвищення октанового числа бензину застосовуються спеціальні присадки, які додаються в паливо. Їх можна придбати в будь-якому автомобільному магазині або на автомобільній заправці.
3
бувають випадки, коли необхідно знизити октанове число бензину. На жаль, не в одній технічній літературі не описується конкретний спосіб як це зробити, так як перетворювати дорогий високооктановий бензин в дешеве паливо з низьким октановим числом не економічно. Октанове число можуть знизити: 1. Додавання в бензин смолистих речовин і сірчистих соедіненій.2. Додавання в високооктановий бензин палива більш низького рівня знижує октанове число первого.3. Довге стояння бензину. З плином часу бензин, залишений в якій-небудь ємності, знижує октанове число. Зниження це походить від 0,2 до 0,5 одиниць за день.
Октановое число - це показник детонаційної стійкості автомобільного бензину та іншого моторного палива. Прийнято вважати, що чим вище октанове число , тим кращими якостями володіє це паливо, а значить, це суттєво позначиться на роботі двигуна. Але нерідко виникає необхідність зменшити октанове число використовуваного моторного палива.
Вам знадобиться
  • - однопоршневим двигун;
  • - портативний прилад для визначення октанового числа;
  • - бензин з низьким октановим числом;
  • - сірчисті з'єднання.
Інструкція
1
Перш ніж розглянути способи зменшення октанового числа, познайомтеся з особливостями даного показника і способами визначення октанового числа. Початок відліку в октановим шкалою - детонаційна стійкість гептана (октанове показник дорівнює 0).
2
За 100 приймають октанове число ізоокатана. Саме з цих двох речовин (гептана і изооктана) і складається бензин, октанове число якого потрібно зменшити. Так, октанове число бензину АІ-92 вказує на те, що дане пальне паливо володіє такою ж детонаційної стійкістю як суміш 92% изооктана і 8% гептана.
3
Для того щоб визначити октанове число , моторне паливо порівнюють з еталонному, що складається з изооктана і гептана. Розрізняють такі методи визначення октанового числа: дослідницький, хроматографический, моторний і за допомогою спеціальних портативних приладів.
4
Моторний метод визначення показника детонаційної стійкості палива на увазі імітацію напруженої їзди з використанням при цьому однопоршневим двигуна. Однак даний метод недосконалий: показник, отриманий цим способом, може бути дещо заниженим.
5
Дослідницький метод теж увазі використання однопоршневим двигуна (без імітації їзди): даний спосіб визначення октанового числа може дати завищений результат.
6
Хроматографический метод використовується як додатковий метод, призначений для виявлення всіляких домішок в паливі, наприклад, бензолу. Однак самий надійний спосіб визначення показника детонаційної стійкості палива - вимірювання октанового числа спеціальними портативними приладами.
7
Знаючи показник детонаційної стійкості пального палива, можна довести його до потрібного результату, в тому числі і зменшити. Один із способів зменшити октанове число - додати в високооктанове паливо бензин з меншим показником детонаційної стійкості.
8
Октановое число можна знизити, якщо додати в пальне паливо з високим показником детонаційної стійкості сірчисті з'єднання. Крім того, низьке октанове число у бензину після первинної перегонки нафти: цей показник не перевищує 70.
9
До того ж показник детонаційної стійкості знижується і без втручання людини? при тривалому зберіганні палива: за день октанове число може зменшитися на 0,5.
Зверніть увагу
Перш ніж почати роботу з бензином або іншим моторним паливом, обов'язково подбайте про індивідуальних засобах захисту!
Корисна порада
У промислових масштабах зниження октанового числа не практикується, оскільки пальне паливо з низьким показником детонаційної стійкості мало затребувано.