Як посадити грушу.

Груша - це невисоке плодове дерево, яке рясно цвіте навесні, а восени дає врожай солодких і корисних плодів. Окремі морозостійкі сорти цієї рослини можна вирощувати і на дачах середньої смуги Росії.
Вам знадобиться
 • - саджанець груші;
 • - лопата;
 • - гній або рослинний перегній;
 • - «Агрікола для ягідних культур»;
 • - сульфат калію;
 • - суперфосфат;
 • - річковий пісок;
 • - вапно-пушонка або доломітове борошно;
 • - «Корнер»;
 • - кол.
Інструкція
1
Оберіть на своїй ділянці сонячне, добре провітрюване місце. Небажано садити грушу на березі ставка або струмка, оскільки ця рослина не любить зайву вологу.
2
Викопайте яму глибиною 1-1,2 м і діаметром до 80 см. Коренева система груші після посадки буде активно розростатися вшир і вглиб. В яму закладіть 3-5 відер гною або рослинного перегною.
3
Підготуйте суміш з мінеральних добрив. Змішайте 2 столові ложки «Агріколи для ягідних культур», 4 столові ложки сульфату калію, 1 склянка суперфосфату і 2 відра крупнозернистого річкового піску. Отриману суміш перемішайте з викопаної грунтом і засипте в яму, чи не втрамбовуючи.
4
Розведіть в 10 л води 3 склянки вапна-гідратного або доломітового борошна. Вилийте отриманий розчин в яму і долийте ще 2 відра води. Залиште яму під саджанець на 6-7 днів. Це необхідно зробити для того, щоб мінеральні речовини повністю розчинилися. Коренева система грушевого дерева може отримати опік при контакті з концентрованими добривами або свіжим гноєм.
5
Придбайте в розпліднику або на садовій ринку саджанець груші, необхідного вам сорту. Це потрібно робити навесні або восени прямо перед посадкою.
6
Полийте яму перед посадкою саджанця груші розчином стимулятора «Корнер». Розчин готується з 3 таблеток або 3 капсул препарату, які необхідно розчинити в 10 л води.
7
Вбийте в яму кол, розташовуючи його на відстані 25-30 см від стінки. Кол повинен підніматися над поверхнею ґрунту приблизно на 50 см. Він необхідний для того, щоб служити опорою незміцнілому деревцю.
8
Візьміть саджанець і поставте його в яму таким чином, щоб коренева шийка розташовувалася на 5-6 см вище поверхні грунту. Акуратно розправте коріння деревця і засипте їх землею. При посадці саджанець необхідно кілька разів струснути, щоб не залишилося незаповнених грунтом порожнеч між країнами.
9
притопчіть злегка землю ногами, діючи дуже обережно, і полийте деревце. Не забудьте підв'язати ствол до вбитого кілочка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TjNlJIUf9MU
Корисна порада
Щоб захистити молоде дерево груші від висихання, можна прикрити грунт навколо саджанця торфом або будь-яким підручним матеріалом, аж до паперу.
Груша вимоглива до місця посадки. Тому його потрібно вибрати правильно. Знаючи деякі тонкощі, можна посадити саджанець і на проблемній ділянці. Тут він буде прекрасно рости і плодоносити.
Вам знадобиться
 • - саджанець груші;
 • - компост або перегній;
 • - повне мінеральне добриво або нітрофоска;
 • - вода;
 • - лопата.
Інструкція
1
Оберіть сорт груші. Хорошу врожайність і зимостійкість мають: Кафедральна, Чижевська, Лада. Визначтеся з терміном посадки. Можна це робити в кінці квітня - перших числах травня або з середини вересня по кінець жовтня.
2
Найважливішим фактором, який дозволяє груші відмінно рости і розвиватися, є місце її посадки. Ділянка не повинна бути в низині. Якщо рівень грунтових вод високий, то на такому місці деревце може загинути через те, що коріння стануть підгнивати і не отримають достатньої кількості кисню.
3
На піднесеному ділянці, продувається вітрами, саджанець теж буде погано себе почувати. У такому місці необхідно посадити рослину на місце, яке прикривається з північної сторони будовою, парканом.
4
На низькому ділянці глибоку яму НЕ рийте. Перекопайте верхній шар грунту діаметром 80 см. Насипте на нього 2 столові ложки нітрофоски, а зверху на добриво - відро перегною. Поставте саджанець, розправте коріння. Вбийте кол висотою з деревце. Зверху на корені насипте 4-5 відер перегною. Ця грунт повинна повністю прикрити їх. Щоб родюча земля вимиваються, покладіть зверху суглинок шаром 7 сантиметрів. Пролийте саджанець груші водою. Зробіть це в 3 прийоми, виливаючи кожен раз по одному відру води.
5
При нормальному рівні ґрунтових вод грушу садять в ямку. Вирийте її глибиною 70, а шириною - 80 см. Верхній родючий земляний шар відкладіть в сторону. Всипте 2 відра добре визрілого компосту і 3 столові ложки комплексного мінерального добрива. Зверху - ще 2-3 відра компосту або перегною розмістіть у вигляді горбка. Поставте на нього грушу, розправте коріння. Засипте родючим шаром землі, попередньо забравши бур'яни.
6
Пролийте посадку трьома відрами води. Утрамбуйте землю ногою. При цьому носок підошви повинен бути спрямований у бік стовбура. Обминають землю по колу. Якщо сильно осіла, то підкладіть ще ґрунту. Зверху замульчуйте пристовбурні кола шаром в 5-7 см торфу. Посадка груші завершена.
Зверніть увагу
При посадці в жодному разі не кладіть у яму свіжий гній - тільки добре перепрілий. Свіжий ви згодом зможете використовувати як добриво, розчинивши в 10-ти літрах води 1 кг цієї органіки.
Корисна порада
Для кращого запилення садіть поряд не менше двох груш, витримавши між ними відстань 3-4 метри. Добре запилюють один одного Лада і Чижевська.