Як придумувати мініатюри.

Завдяки таким популярним телепередачам як КВН і Comedy Club, ігрові мініатюри стали дуже затребувані. При бажанні ви самі можете навчитися складати сценарії для цих маленьких, але яскравих сценок.
Інструкція
1
Щоб придумати мініатюру, спочатку треба розробити канву сюжету. Як правило, він народжується з однієї єдиної думки або ідеї. Сюжет в мініатюрі повинен бути ємним, виразним і завершеним.
2
Придумуючи сценарій для майбутньої комедійної мініатюри, згадайте смішні ситуації, в які потрапляли ви чи ваші знайомі. Таких інцидентів напевно було безліч, так чому б про це не розповісти?
3
Мініатюра може народитися з однієї єдиної фрази чи слова. Зверніть увагу, що в більшості коротких сценок найчастіше піднімаються філософські, соціальні та побутові питання. Поміркуйте про сенс життя, про свої життєві спостереженнях чи моральних цінностях - такі теми завжди залишаться вічними.
4
Якщо вам прийшов в голову якийсь образ або ідея, з якої, як вам здається, може щось вийти, завжди записуйте її або робіть замальовки, щоб потім до цієї думки можна було повернутися і більш ретельно її опрацювати. Безсумнівно, до створення мініатюр потрібен талант, але іноді допомогти може і загальний мозковий штурм. Не бійтеся звертатися за допомогою до друзів, адже саме в суперечці народжується істина. Можливо, їх коментарі допоможуть розвинути вашу ідею.
5
Після того як ви вже придумали, про що саме хочете розповісти, вам залишиться лише зафіксувати свої думки на папері. При цьому варто пам'ятати, що незважаючи на свій невеликий обсяг, мініатюра - це композиційно і змістовно завершений твір, яке містить в собі одну думку і ідею в чистому вигляді. У мініатюрі не повинно бути інших додаткових художніх завдань.
6
Пам'ятайте про те, що для мініатюри зовсім не обов'язково придумувати яскраві діалоги. Ці сценки можуть бути навіть німими. Головне тут - зуміти за допомогою мови жестів передати глядачеві основну сюжетну думку.
7
Для показу мініатюр, як правило, потрібно мінімум декорацій (якщо вони взагалі потрібні). Набагато простіше пояснити, де і з ким відбувається та чи інша дія, на словах, ніж створювати під кожну сценку складні інтер'єри.
Мініатюра - прекрасний спосіб висловити своє сприйняття світу в декількох словах. Якщо вам є, що сказати оточуючим - зробіть це в мініатюрі! Що ж таке мініатюра? Це невелике за розміром художній твір, при цьому насичене сенсом, багатством художніх прийомів і фактур.
Інструкція
1
Цей жанр як не можна актуальне в сучасному світі, де темп життя не дозволяє розтягувати свої думки в багатотомні романи. Мініатюра - ідеальний спосіб вираження свого бачення для сучасного человека.С чого ж почати, приступаючи до створення мініатюри? Як і в будь-якому художньому творі, важливо виявити головну нитку, а у випадку з мініатюрою швидше точку, навколо якої побудуєте повествованіе.Обозначьте ідею або подія, якій хочете присвятити своє мініатюру .
2
Окресліть вузьке коло подій чи емоцій, які здаються вам ключовими, які обов'язково необхідно відобразити в своєму творінні. Головне завдання при написанні мініатюри - максимально навантажити змістом мінімально малий обсяг тексту.
3
вивіряти кожне слово на предмет його необхідності, в мініатюрі не повинно бути нічого зайвого, тільки яскравий насичений текст, в якому кожне слово на своєму місці і без нього все твір втратить сенс.
4
Найскладніше при написанні мініатюри - поєднати форму і зміст. Не дозволяйте собі в догоду формі втратити барвистість викладу, вибирайте прийоми, які дозволять передати компактними фразами обширний сенс, використовуйте підтексти.
5
Не варто впадати і в іншу крайність, жертвуючи формою на догоду глузду, і створюючи роман там, де повинна була бути мініатюра. Якщо ваш задум настільки глобальний, що умістити його в мініатюрі не вдається, спробуйте створити цикл мініатюр, відобразивши в ньому всі грані вашого художнього задуму.