Як зібрати байдарку. Як зробити байдарку.

Водні походи на байдарках - це прекрасний спосіб провести відпустку як для початківців, так і для бувалих туристів. Якщо ви любите риболовлю, багаття, ліс і пісні під гітару - така пригода може виявитися дуже захоплюючим. Одним з перешкод на шляху до довгоочікуваного подорожі може стати відсутність байдарки. Якщо ви, з тих чи інших причин, не хочете купувати готову човен, можна спробувати побудувати її своїми руками.
Вам знадобиться
  • - фанера;
  • - дерев'яні рейки;
  • - брус;
  • - шурупи;
  • - клей;
  • - фарба;
  • - пила;
  • - оліфа
Інструкція
1
Виготовте шпангоутиСделайте креслення деталей. Виріжте паперові викрійки крайніх і середнього шпангоутів. Зробіть розбивку відповідно до креслення і акуратно випиляєте деталі. Зберіть шпангоути внахлест за допомогою шурупів і клею.
2
Зробіть стапель. Ображати його за допомогою пилки та зробіть три паза, службовців для установки шпангоутів. Обшийте скоси стапеля дошками. Міцно закріпіть ніжки-підкоси. Прибийте рейку, яка з'єднує ніжки зі стапельні щитом.
3
Відпиляєте шпангоути на потрібну довжину. Міцно закріпіть їх в зроблених раніше пазах за допомогою цвяхів і рейок. Промажьте місця кріплення клеєм і стягніть шурупами.
4
Закріпіть штевніПріложіте штевень до скосу стапельного щита і відзначте лінію зрізу, пригнувши кільову рейку з обох сторін. Відпиляєте штевень по наміченої лінії і встановіть його на місце. Ретельно заміряйте довжину вилицевих і кільової рейок і відріжте їх відповідно до здійсненого виміром. Врежьте рейки в штевень і закріпіть їх за допомогою шурупів. Промажьте місця з'єднання клеєм. Промалкуйте штевні, шпангоути і рейки для того щоб забезпечити щільне прилягання.
5
Зробіть паперові викрійки обшивки днища і бічний обшивки байдарки. Розріжте фанеру відповідно до викрійками. Почніть обшивати байдарку з бічних поверхонь. Розмітьте місця кріплення фанерних листів. Закріпіть обшивку за допомогою шурупів. Шурупи рекомендується вворачивать в шаховому порядку, з кроком в 5 см. Обшийте днище по аналогії з бічної обшивкою. Прикріпіть кільову рейку.
6
Відкріпити байдарку від стапеля. Відпиляєте виступаючі частини штевнів і шпангоутів. Ретельно простругані краю обшивки.
7
Покрийте байдарку гарячою оліфою. Просушіть, а потім прошпаклюйте і обробіть наждачним папером зовнішню поверхню байдарки. Покрийте ще одним шаром оліфи і пофарбуйте масляною фарбою.
8
Визначте центр ваги байдарки і встановіть сидіння.