Як закривати піч.

Якщо ви на дачі або в заміському будинку маєте пічне опалення, то вам слід вміти правильно ним користуватися, тобто знати правила розпалювання печі, топки і як правильно її закрити.
Інструкція
1
Порядок дій при топці печі такий: Завантажте дрова в піч, відкрийте пічну заслінку. Повністю відкрийте дверцята піддувала (тільки на час розпалу) і розпаліть дрова в печі. Дрова для розпалювання повинні бути повністю сухими і розколеними на поліна, що мають приблизно однакову товщину (від 7 до 10 см). Укладання дров виробляєте рівномірно, рядами. Це сприятиме рівномірному горінню.
2
Після того як перша закладка дров прогоріла до стану великих вугіль (хвилин через 30-40), закрийте повністю піддавали, відкрийте дверцята топки і швидко завантажте в неї нові поліна. Закрийте дверцята топки і злегка відкрийте піддавали. Дверцята топки в проміжок часу між закладками дров, не відкривайте - це допоможе зберегти тепло печі.
3
Регулюйте процес горіння піддувалом і заслінкою. Досягніть спокійного горіння без гулу. Полум'я при цьому повинно мати світло-жовтий колір. Якщо воно яскраво-білого кольору, значить в топку надходить надлишок повітря. Прикрийте піддавали. Якщо полум'я темного відтінку - кисню для горіння недостатньо. Відкрийте дверцята піддувала.
4
Щоб піч довше зберігала тепло, відрегулюйте також закриття заслінки труби. При повністю відкритій заслінці тепло буквально «вилітає в трубу». Якщо заслінку закрити - не буде тяги, і дим буде йти в будинок.
5
Після того як остання закладка дров прогоріла, згріб вугілля на решітку колосників. Так вони швидше прогорять. Після того як прогоріли всі вугілля (вони темніють, і над ними вже немає блакитних вогників), закрийте заслінку труби. Це робиться для того, щоб уникнути витоку тепла у відкриту трубу. Якщо на цей час в печі є ще одна-дві які прогоріли до кінця головешки, просто витягніть їх і загасите. Якщо колосникові решітки не закриті дровами, через них буде проникати в піч холодне повітря, який призведе до її швидкого охолодження.
Зверніть увагу
Неправильна експлуатація вашої печі призводить до збільшення витрати палива майже на 20%. Це означає, що один з п'яти кубометрів спалюваних дров просто вилітає в трубу, не приносячи користі. Дотримуючись нескладних правил, ви отримаєте тепло в будинок і відчутну економію.
Корисна порада
Для топки печі використовуйте дрова, висушені на повітрі протягом 18 місяця. Дрова потрібно зберігати під навісом при хорошому провітрюванні. Краще використовувати для їх заготівлі листяні породи деревини (береза, вільха, дуб та ін.).