Як оновити чавунну ванну. поради по заміні емалі на чавунній ванні.

У чавунної ванни на даний момент конкурентів немає - вона відмінно тримає тепло, не шумить, її дуже складно деформувати. Однак, як і у будь-якого іншого сантехнічного приладу, у неї є період експлуатації, після закінчення якого зовнішній вигляд ванни залишає бажати кращого. Складність демонтажу і заміни чавунних ванн, висока вартість нових - все це змушує шукати компромісний варіант. Найкращим варіантом оновлення є реставрація емалі.
Вам знадобиться
  • - 2 широкі кисті (не менше 7 см ширини);
  • - колер для емалі;
  • - епоксидна емаль двокомпонентна
  • - шлифмашинка, кордщетка;
  • - респіратор з патроном;
  • - пилосос;
  • - миючий засіб для кухонних плит
Інструкція
1
При виборі емалі намагайтеся не економити. Незважаючи на те, що вітчизняна промисловість випускає непогані епококсідние емалі ЕПОВІН і епоксін, найкращими експлуатаційними властивостями володіють фінські, наприклад, Tikkurilla. Беріть не 1, а 2 комплекти. Для додання ванній будь-якого кольору купите колер. Однак при цьому пам'ятайте, що на 1 раз колір не ляже рівно, тому доведеться брати з запасом.
2
ПодготовкаПодготовьте ванну: її необхідно знежирити, поверхні надати шорсткість, щоб старе і нове покриття мали найбільшу площу зіткнення. Знежирювати потрібно 2 рази - до обробки шліфмашінкой і після, безпосередньо перед нанесенням емалі. Використовуйте засіб типу Sanita для очищення плит або для чистки туалету типу «Санокс», яке містить расщепитель жиру. Після знежирення ретельно помийте поверхню. Щоб зробити поверхню ванни шорсткою, використовуйте болгарку, шліфмашинку або абразивний брусок. Всі сколи та тріщини розширте тим же інструментом. Пройдіться по всій площі кордщеткой. Змийте всю пил, знову знежирте ванну, дочекайтеся повного висихання. Зніміть з ванни всі прокладки, демонтуйте злив і перелив. Залишитися має лише металевий корпус, з яким ви і будете далі працювати. Пилососом зберіть залишки пилу.
3
Нанесення емаліПод ванну настелите газети, в ємності достатнього обсягу розведіть емаль, змішавши обидва компоненти (тільки 1 комплект). Умочіть кисть до складу і нанесіть тонким шаром, починаючи від країв ванни, просувайтеся до дна. Цей шар грунтовки вирівняйте горизонтальними і вертикальними рухами, чергуючи їх. Другий і наступні шари наносяться аналогічно. Не чекайте висихання попереднього шару. Пропрацюйте боки ванни. Розведіть другий комплект емалі і працюйте за тим же принципом. Рівномірність шару можна перевірити, провівши пензликом по поверхні - якщо вона скрізь ковзає рівно, значить, ви впоралися із завданням. Через 15 хвилин заберіть патьоки, розмазуючи пензлем знизу вгору. Перевіряйте стан покриття періодично раз в 15-20 хвилин до того моменту, поки на ньому не перестануть утворюватися патьоки. Дайте ванні вистояти 4 дні, щоб нове покриття міцно село на старе і повністю затверділо. Після закінчення цього часу ванною можна буде користуватися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YzKjvxX1CAU
Ванна - річ «капітальна» і дуже довговічна, але от емаль на ній з роками стирається, тріскається, жовтіє і стає шорсткою. І в таких випадках питання про те, як оновити ванну, стає дуже актуальним. Якими способами це можна зробити? Існує два основних способи, що дозволяють оновити ванну, не замінюючи її - це реставрація емалі або установка акрилового вкладиша.
Інструкція
1
При реставрації емалі старе емалеве покриття зачищається, після чого наноситься новий шар емалі. Це найекономічніший спосіб поновлення ванни. Емалювання можна зробити самостійно - заняття це трудомістка, потребує ретельності і акуратності, але особливих навичок не потрібно. Спеціальні емалеві покриття для ванн продаються в будівельних магазинах в комплекті з усіма необхідними додатковими матеріалами. І головне в такому випадку - слідувати інструкції на упаковці емалі. Для того, щоб оновити ванну, потрібно спочатку ретельно зачистити стару емаль, знежирити поверхню кислотою, прогріти ванну, після чого нанести емаль (в один або два шари) і дати їй просохнути.
2
Реставрацію емалевого покриття можна замовити в спеціалізованих фірмах, які надають послуги з оновлення ванни. Коштує це досить недорого (хоча, зрозуміло, дорожче, ніж при самостійній емалюванню). При виборі компанії, яка буде проводити роботи, поцікавтеся термінами гарантії на емалеве покриття - це один з основних показників якості роботи. Термін служби такого покриття складає зазвичай 5-7 років.
3
Ще один спосіб оновлення ванни - це установка акрилового вкладиша. Вкладиші виготовляються строго за замовленням, поміщаються всередину ванни і приклеюються до її поверхні спеціальним клеєм. Установка вкладиша коштує дорожче, ніж емалювання, але й термін служби у нього вище - ванна буде зберігати свою білизну протягом 15-20 років.
4
Також компанії, що спеціалізуються на реставрації ванн, пропонують ще один спосіб відновлення ванн - покриття поверхні рідким акрилом («наливна ванна»). Технологічно основна відмінність від емалювання полягає в тому, що покриття не наноситься пензлем і не розпорошується, а наливається на бортики і стікає вниз. Шар акрилу виходить досить товстим, що дозволяє отримати рівне покриття навіть на ванній з серйозними тріщинами і нерівностями. Термін служби наливної покриття складає близько 15 років.
Корисна порада
При використанні будь-якого способу оновлення ванни ви можете вибрати колір покриття - і емалі, і вкладиші, і рідкий акрил можуть бути не тільки білими, але і кольоровими. Тому, якщо ви замовляєте відновлення ванни фахівцям - не забудьте обумовити колір покриття.