Як дізнатися частоту шини. Як визначити частоту роботи шини озу.

Для повноцінної оптимізації роботи комп'ютера рекомендують змінювати параметри роботи центрального процесора і оперативної пам'яті. Природно, перед початком цього процесу краще перевірити стабільність цих пристроїв.
Вам знадобиться
  • - CPU-Z;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Встановіть програму CPU-Z і запустіть її. З'ясуйте поточну продуктивність процесора. Загальна частота роботи ЦП виходить твором множника на частоту шини. Щоб забезпечити максимальний ефект від розгону процесора, необхідно підвищувати частоту шини.
2
Перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Для цього натисніть клавішу Delete при старті завантаження ПК. Натисніть одночасно кнопки F1 і Ctrl, щоб відкрити меню додаткових налаштувань. Для деяких моделей материнських плат можуть знадобитися інші комбінації клавіш.
3
Відкрийте меню, що відповідає за налаштування параметрів роботи оперативної пам'яті і центрального процесора. Збільште частоту шини ЦП. Підніміть напруга, що подається на процесор, змінивши значення пункту CPU Voltage. Натисніть кнопку F10, щоб зберегти настройки і перезавантажити комп'ютер.
4
Скористайтеся утилітою CPU-Z для оцінки стабільності роботи процесора. Відкрийте панель управління і виберіть меню «Система і безпека». Перейдіть до пункту «Адміністрування». Клікніть по ярлику «Перевірка пам'яті Windows». Виконайте діагностику стану ОЗУ, перезагрузив комп'ютер. Якщо система не виявила збоїв, то повторіть вхід в меню BIOS.
5
Перейдіть до пункту, вказаною в третьому кроці. Змініть показники таймінгів оперативної пам'яті. Рекомендують спочатку зменшувати значення затримок на мінімальний крок, тобто на 0.5-1 пункт. Обов'язково трохи підвищіть напруга, що подається на планки ОЗУ. Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер.
6
Повторюйте цикли прискорення ПК та перевірки стабільності центрального процесора і оперативної пам'яті доти, поки система не виявить помилок. Постійно стежте за температурою ЦП, використовуючи програму CPU-Z або допоміжні утиліти, наприклад Speed Fan.