Як зробити клаптикову ковдру.

Клаптеві ковдри шили жінки різних народів з тканин, що залишилися від пошиття одягу, або старих речей. Отже, вони з'явилися в побуті завдяки бідності і нужді. Однак у наші дні до техніки клаптикового шиття або печворк відносяться, як до виду мистецтва, адже можна досягти неповторного колориту, гармонійно поєднуючи різноманітні тканини.
Вам знадобиться
  • - тканини з різним забарвленням і малюнком;
  • - ватин, синтепон або холофайбер;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - булавки;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Підберіть тканини з різними візерунками або однотонні. Зручніше працювати з бавовняним матеріалом, наприклад, бязью, льоном або ситцем.
2
Для верхньої сторони ковдри викроїте квадрати або смужки однакового розміру. Щоб клаптики вийшли однаковими, приготуйте шаблон з картону. Він являє собою прямокутник з порожньою серединою. Виріжте її, відступивши по одному сантиметру від краю. Шаблон покладіть на виворітну сторону тканини і обведіть внутрішню і зовнішню сторони прямокутника. Виріжте деталі по зовнішньому контуру. Таким чином у вас вийдуть однакові прямокутники з розміченими припусками на шви.
3
Викладіть клаптики блоками по кілька смужок або квадратів. Потім блоки викладіть в ряди. Пограйте з тканинами, переміщаючи клаптики з місця на місце, поки не вийде поєднання, яке вам сподобається найбільше.
4
Стачайте клаптики між собою в блоки. Заутюжьте припуски швів в одну сторону. Далі блоки стачайте в ряди, а потім і їх між собою. Звертайте увагу, щоб ряди швів блоків збігалися при сточуванні. Разутюжьте припуски швів блоків, для того щоб вони вийшли плоскими.
5
Нижню сторону ковдри викроїте за розмірами верхньої частини з клаптиків. Деталь розміром трохи більше, ніж інші, викроїте з ватину, синтепону або холофайбера. Складіть всі деталі в наступному порядку: спочатку покладіть нижню частину ковдри виворітного стороною вгору, потім прокладку з синтепону, ватину або холофайбера, зверху покладіть деталь з клаптиків лицьовою стороною вгору. Всі деталі сколіть разом шпильками і настьогайте ковдру вручну або на швейній машині.
6
Срежьте по контуру всі виступаючі припуски прокладки і нижньої частини впритул до зрізів верхньої сторони. Виконайте окантовку кожного зрізу смугою тканини шириною шість сантиметрів. Ковдра готово.