Як визначити тиск у дітей. Як поміряти тиск грудничку.

Визначення тиску у дітей має свої особливості. На величину артеріального тиску впливає прийняття їжі незадовго до вимірювання та фізичне навантаження. Крім цього, стандартні розміри манжетки тонометра можуть не підійти за розміром.
Вам знадобиться
  • Тонометр з правильно підібраною манжеткою.
Інструкція
1
В даний час фахівці віддають перевагу вимірюванню артеріального тиску за допомогою апаратури Риво - Роччи, за методом Короткова-Яновського. У процесі вимірювання тиску у дітей апарат встановіть таким чином, щоб манометр своїм нульовим діленням знаходився на рівні артерії, в цей же час, артерія повинна бути на одному рівні з серцем. Манжетку одягніть на плече трохи вище ліктя, таким чином, щоб між плечем і манжеткой містився палець. Для малюків необхідні манжетки відповідних розмірів, які коливаються залежно від віку в межах від 3,5 - 7см, до 8,5 - 15см. Дітям старше десяти років підійдуть дорослі манжетки.
2
Тиск дитині вимірюйте в ранкові години, відразу після сну або ж по закінченню 15 хвилин після того, як малюк відпочивав. Перед початком дослідження посадіть або покладіть дитину разогнутой верхньою кінцівкою, повернутою долонею вгору так щоб рука була на одному рівні з серцем. На відстані 3 см від ліктя накладіть манжетку, при цьому одяг не повинен обмежувати кінцівку. Після цього, в ліктьовий ямці намацайте пульс і прикладіть до цього місця фонендоскоп. Потім закрийте вентиль на груші і накачайте повітря до зникнення пульсу, після чого повільно спускайте повітря, прислухаючись допомогою фонендоскопа до серцевих тонів і спостерігаючи за шкалою. Перший звуковий тон означатиме систолічний тиск, а другий - діастолічний.
3
За півгодини перед процедурою вимірювання тиску дитині не рекомендується приймати їжу, а також випробовувати фізичне перенапруження. У приміщенні, де передбачається проведення процедури, необхідно дотримуватися тиші. Для визначення тиску в найкоротші терміни скористайтеся автоматичним тонометром. Суть процедури проста, дитини посадіть на стілець зі спинкою, руку зігніть у лікті під кутом 80 градусів і поставте її на рівну поверхню. Електронний прилад надіньте на зап'ясті, після чого натисніть на кнопку. Тонометр виконує всі необхідні операції, в ході яких дитина не повинна рухатися і розмовляти.