Як відформатувати повністю комп'ютер.

Якщо вам потрібно повністю відформатувати жорсткий диск і повернути настройки комп'ютера до початкових показниками, то необхідно виконати ряд дій. Зазвичай потрібно скинути настройки BIOS і виконати кілька операцій з жорстким диском.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і утримуйте клавішу Delete. Після відкриття меню BIOS виділіть пункт Use Default Settings і натисніть клавішу Enter. Тепер виберіть пункт Save & Exit. Це необхідно для збереження змін і виходу з меню BIOS.
2
Відформатувати жорсткий диск можна кількома способами. Якщо у вас є можливість підключити вінчестер до іншого комп'ютера, то виконайте цю дію. Увімкніть цей ПК і дочекайтеся завантаження операційної системи. Відкрийте меню «Мій комп'ютер», одночасно натиснувши клавіші Win і E. Клацніть правою кнопкою миші по розділу вінчестера, який необхідно відформатувати.
3
Виберіть пункт «Форматувати» і натисніть кнопку «Почати». Повторіть цю процедуру з усіма іншими розділами вашого жорсткого диска. Якщо у вас відсутня можливість підключити вінчестер до іншого комп'ютера, то встановіть програму Partition Manager. Вона буде потрібно для форматування системного розділу жорсткого диска, т.к. цю процедуру не можна виконати засобами Windows.
4
Перезавантажте комп'ютер і запустіть Partition Manager. Відкрийте меню «Майстра» і виберіть пункт «Форматувати розділ». Натисніть кнопку «Далі» в меню. Виберіть розділ жорсткого диска, який необхідно очистити. Натисніть кнопку «Далі». Вкажіть тип файлової системи майбутнього розділу. Надайте йому букву і мітку, якщо потрібно. Натисніть кнопки «Далі» і «Готово».
5
Відкрийте вкладку «Зміни», розташовану над панеллю інструментів. Виберіть пункт «Застосувати зміни». Через деякий час з'явиться вікно, що містить пропозицію перезавантажити комп'ютер і продовжити виконання операції в DOS-режимі. Натисніть кнопку «Перезавантажити зараз». Через деякий час жорсткий диск комп'ютера буде повністю відформатований.
Багатьом користувачам ПК часто доводиться ремонтувати комп'ютер або встановлювати програмне забезпечення. Іноді необхідно кардинальне рішення проблем - і тоді виникає необхідність відформатувати жорсткий диск, щоб заново встановити операційну систему та інші програми.
Вам знадобиться
  • Установчий диск з операційною системою.
Інструкція
1
Вам знадобиться інсталяційний диск з операційною системою. Вставте диск в дисковод. Перезавантажте комп'ютер. Встановіть в BIOS завантаження з CD-ROM'а. Після того, як інсталятор Windows завантажить свої файли в оперативну пам'ять комп'ютера, перед вами з'явиться діалогове вікно з написом "Установка Windows». Де вам буде запропоновано вибрати один з пунктів.
2
Виберіть пункт «щоб відновити Windows за допомогою консолі відновлення, натисніть [R = Відновити]». Перед вами відкриється консоль відновлення. Якщо на вашому ПК встановлена всього одна операційна система, і вона размешена на диску С :, то перед вами завантажиться повідомлення: «1: C: \ WINDOWSВ яку копію Windows слід виконати вхід?» Введіть цифру «1». Натисніть на клавіатурі клавішу «Enter».
3
З'явиться запрошення системи: «C: \ WINDOWS>». Пропишіть в цей рядок «format з:» або «format з:/Q/FS: NTFS», де «Q» - означає швидке форматування, а «FS» -файлові систему. Натисніть «Enter» і введіть з клавіатури англійську букву «y». Розпочнеться процес форматування.
4
Потрібно пам'ятати, що в процесі форматування дані з диска зникають. І перед тим, як проводити цю операцію рекомендується зберегти необхідні вам файли на інших носіях інформаціі.После форматування можна встановлювати операційну систему.