Як провести співбесіду з менеджером з продажу. Як проходить продаж менеджера.

Менеджер з продажу - це співробітник, який займається реалізацією товарів, тобто просуванням продукції. Саме він є сполучною ланкою між покупцем і самою організацією. Тому при працевлаштуванні такого фахівця потрібно відповідально підійти до співбесіди, адже від цієї людини напряму залежатиме процвітання компанії.
Інструкція
1
До початку співбесіди сформулюйте питання, які допоможуть вам оцінити навички менеджера з продажу. Наприклад: «Чи доводилося вам раніше займатися пошуком нових клієнтів, або ж ви працювали вже з постійними?», «Зі скількома людьми ви можете зустрітися за один день?», «Чи була коли-небудь ситуація, що ви не справлялися, або ж навпаки, перевиконували план продажів? ».
2
При першому знайомстві з менеджером по продажам зверніть увагу на його зовнішній вигляд. Стиль даного співробітника повинен бути діловим. Зовнішність повинна бути приємною, голос - розташовувати до себе. Також акцентуйте увагу на правильність мови, манеру поведінки, виклад думок. Менеджер повинен висловлюватися чітко, грамотно, дивитися прямо в очі, бути впевненим, в голосі повинна бути твердість.
3
Щоб переконатися в його професіоналізмі, розіграйте невелику сценку. Станьте на час клієнтом. Менеджер же повинен постаратися умовити вас купити продукцію, причому зробити це дуже грамотно і не нав'язливо, адже в посадові обов'язки такого співробітника входить уміння запропонувати товар так, щоб покупець захотів його купити.
4
Запропонуйте йому пройти тестове завдання, наприклад, на оцінку споживчого попиту. Деякі кадровики вдаються і до психологічних питань, але для цього проконсультуйтеся з психологом. Добре якщо він буде присутній на співбесіді.
5
Уважно ознайомтеся з резюме майбутнього співробітника, зверніть увагу на навички та вміння. Також перегляньте блок «Освіта». Дуже добре, якщо кандидат раніше проходив різні тренінги, брав участь у конференціях і в семінарах.
6
В тому випадку, якщо кандидат не викликає у вас довіри або ви розумієте, що він вам не підходить - скажіть йому про це відразу. Не треба обнадіювати людини словами: «Ми будемо мати вас на увазі».
Вмінню продавати можна навчитися. Але при цьому мають бути присутні такі вроджені якості, як наполегливість, впевненість в собі, енергійність і цілеспрямованість. Основне завдання будь-якого менеджера по персоналу з'ясувати, чи присутні дані риси характеру у претендента на місце менеджера по продажам .
Інструкція
1
В співбесіді на посаду менеджера по продажам важливо все до дрібниць. Першим ділом співробітнику відділу кадрів варто звернути увагу на зовнішній вигляд співрозмовника. Костюм ні в якому разі не повинен бути зухвалим. Краще всього, якщо людина прийде одягненим в офісному стилі. Для чоловіка це піджак, брюки, сорочка і краватка. Для жінки це діловий костюм зі спідницею. Зачіска і манікюр співрозмовника теж повинні бути в повному порядку. Це дуже важливо, так як ви шукайте людини, який їздитиме на зустрічі з клієнтами. Він, в якійсь мірі, стане обличчям вашої компанії.
2
Далі стежте за побудовою фраз і правильністю мови. Людина, в посадові обов'язки якого входить особисте спілкування з клієнтами компанії, повинен вміти висловлюватися грамотно.
3
Зверніть увагу, як людина веде діалог. Якщо він опускає очі в підлогу, затинається, проковтує закінчення - значить, він сильно хвилюється або не дуже правдивий. Ні те ні інше не буде плюсом до його резюме. Здобувач на посаду менеджера по продажам не повинен соромитися співрозмовника і показувати невпевненість в собі. З таким менеджером навряд чи укладуть великий контракт.
4
Попросіть співрозмовника показати вам, як він будує діалог з клієнтом. Можна розіграти як телефонна розмова, так і особисту зустріч. Зіграйте роль норовливого покупця. Подивіться, як здобувач буде виплутуватися з важких ситуацій і чи зможе він продати вам товар.
5
Обов'язково розпитайте, які обов'язки були у людини на попередньому місці роботи. Чи має він досвід активних продажів, чи стикався з бухгалтерською звітністю. Адже в компетенцію менеджера по продажам входять не тільки зустрічі з клієнтами та спілкування з ними телефоном, а й підготовка грамотних договорів та актів про виконані роботи.
6
Не зайвим буде поцікавитися додатковою освітою в області продажів. Це можуть бути всілякі дипломи, отримані на тренінгах спілкування, комунікативності, саморегуляції і т.д. В ході цих занять людина вчитися долати опір співрозмовника, грамотно представляти товар, працювати з запереченнями.
7
Якщо здобувач однозначно вам не підходить, не варто обнадіювати його словами "ми вам зателефонуємо". Краще відразу сказати, що на посаду менеджера по продажам ви шукайте зовсім іншу людину, і досвід роботи співрозмовника і його особисті якості вам не зовсім підходять. Так ви будете чесні з опонентом, і він не буде дарма витрачати час, очікуючи вашого дзвінка.