Як розвинути техніку читання.

Розвиток техніки швидкого читання дозволяє поліпшити увагу, пам'ять, уяву. А також активізувати творчі здібності та мислення. Для досягнення хороших результатів необхідно виконувати кілька вправ, описаних нижче.
Інструкція
1
Стисніть щільніше зуби і повторюйте про себе: «Один, два, три ...». І так далі, чи не промовляйте слова пошепки. Позбавтеся від артикуляції при читанні тексту (уявне проголошення слів або промовляння їх пошепки). У цьому вам допоможе вправа «Вистукування ритму». Коли ви читаєте будь-якої текст «про себе», вистукує ритм рукою, але він не повинен відповідати звичайній ритміці російської мови. Це може бути двотактне постукування з чотирма ударними елементами в 1 такті і двома в 2, причому перший елемент кожного такту вистукувати зі значним посиленням. Досить буде двадцяти академічних занять з вистукуванням ритму, щоб була «запрограмована» нова робота мозку, що забезпечує обробку інформації, яка надходить у мозок по зоровому каналу.
2
При читанні водите очима по сторінці не зліва направо, а зверху вниз. Охоплювалися одним поглядом не одне або два слова, а групу. Не зупиняйтеся і не повертайтеся поглядом до прочитаних шматках тексту.
3
Тренуйте периферичний зір, при цьому намагаючись охопити поглядом якомога більше слів. Для розвитку периферичного зору використовують таблиці Шульте. Кожна являє собою розділений на 25 осередків квадрат величиною 20 х 20 сантиметрів з числами від 1 до 25, які вписані в комірки в довільному порядку. Розташування цифр не повинно повторяться.Для тренування потрібно використовувати 8 таблиць. Перед початком вправи зафіксуйте погляд в центрі, ви повинні бачити таблицю цілком. Далі шукайте поглядом цифри по порядку. При цьому дозволяється фіксація очей виключно в центрі. Врахуйте, що горизонтальні рухи очима заборонені.
4
Тренуйтеся регулярно і якомога частіше. Робіть це щодня, займайтеся мінімум по тридцять хвилин. Йдучи по вулиці, намагайтеся одним поглядом відобразити номери, що проїжджають повз, машин, рекламну інформацію і так далі.