Як виміряти кров'яний тиск.

Вимірювання артеріального тиску людині при наявності відповідного обладнання здається легким процесом. Однак за видимою простотою заховані якісь тонкощі, незнання яких може стати причиною отримання неточних даних.
Вам знадобиться
  • - тонометр;
  • - стілець або крісло, в якому ви будете почувати себе комфортно.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно підготувати тонометр. Ці пристрої бувають механічними та електричними. Для використання в домашніх умовах краще віддавати перевагу другому типу. З ним набагато простіше управлятися. Вам не буде потрібно якихось особливих знань і умінь. Розумний прилад сам виміряє тиск. Помістіть манжету на руці, в тому місці, яке рекомендують виробники вашої моделі тонометра. При цьому кінцівка повинна бути нерухома і, бажано, оголена.
2
Прийміть зручне положення. Як правило, вимір артеріального тиску відбувається сидячи. Ви повинні бути повністю розслаблені, спокійні. Сядьте, приміром, на стілець, обов'язково зі спинкою, на яку ви зможете спертися. При недотриманні цієї вимоги результати можуть виявитися невірними.
3
Покладіть руку на стіл або іншу поверхню таким чином, щоб середня точка плеча розташовувалася на рівні серця. Під час вимірювання артеріального тиску не слід схрещувати ноги, розмовляти або здійснювати різкі рухи.
4
Оцініть отриманий результат. Якщо він викликає у вашій душі сумніви, проведіть повторну процедуру, тільки не раніше ніж через 3 хвилини після першого виміру артеріального тиску. Під час цієї короткостроковій паузи послабте манжету приладу. Майте на увазі, що різниця в тиску на правій і лівій руці може бути істотною. Проводите виміру на кінцівки з вищими показниками.
Корисна порада
Ніколи не тримайте поблизу працюючого тонометра мобільні телефони.За 30 хвилин до вимірювання артеріального тиску постарайтеся не вживати їжу, не курите і прибувайте в спокої