Як організувати групу продовженого дня.

Групи продовженого дня - справжній порятунок для працюючих батьків. По-перше, дитині є, де провести час після школи. По-друге, саме в групі продовженого дня дітям можуть запропонувати додаткові заняття, які будуть проводитися прямо в школі. Та й до того ж, до створення та організації групи продовженого дня педагоги підходять особливо ретельно.
Вам знадобиться
  • -приміщення;
  • -план занять;
  • -Інформаційні стенди.
Інструкція
1
Визначтеся з приміщенням. Заняття в групі продовженого не повинні заважати основному освітньому процесу. А тому необхідно чітко представляти загальний розклад освітнього закладу, щоб вписати в нього план роботи групи продовженого дня. В ідеалі потрібно, щоб для цієї групи було окреме приміщення, яке буде оформлено в певному стилі, що відбиває діяльність дітей тут. Кабінет повинен відповідати санітарно-епідеміологічним нормам - це освітленість, величина та вентиляція. Також враховуйте при організації групи продовженого дня і загальну заповненість актових або фізкультурних залів школи. Необхідно це для того, щоб ви разом зі своїми вихованцями могли без перешкод влаштовувати свої позакласні заняття там.
2
Пам'ятайте, що до групи продовженого дня набирають дітей за письмовою заявою батьків. Однак враховуйте той факт, що вона не може вміщати дуже багато людей. Як правило, чисельність дітлахів в продленке варіюється в межах одного класу, тобто 25 людей. Більше, за визнанням фахівців, вже недоцільно.
3
Дотримуйтесь ще одна дуже важлива умова організації групи продовженого дня - це досвідчений і професійний склад педагогів, які займатимуться з дітьми. Як правило, для роботи в групі продовженого набирають штатних вчителів та керівників різних гуртків і секцій школи, в якій навчаються діти.
4
Також при підготовці групи продовженого дня до роботи не забувайте і про складання меню та організації харчування. Як правило, для дітей в групі продовженого прийом гарячої їжі організується два рази.
5
Також подбайте про оформлення вашого приміщення, де розташовується група. Обов'язково тут мають бути комфортні умови для виконання дітьми домашнього завдання. Крім цього ідеальним варіантом буде оформлення стін або стендів роботами учнів. Наприклад, якщо діти займаються в гуртку образотворчих мистецтв, то доцільно буде виставляти їх роботи на загальний огляд. На стенді можна вивішувати інформацію про досягнення вихованців та план майбутніх заходів. Також можна оформити і стенд для батьків.
6
Також не забудьте і про те, що при організації групи продовженого дня потрібно розробити спеціальну програму ігор на свіжому повітрі. Адже діти повинні гуляти, тому вправи на свіжому повітрі входять в обов'язкову програму продльонки.