Як зайняти дітей в саду.

Більшість батьків водять своїх дітей в дитячий садок з надією, що там вони отримають повноцінний розвиток. Крім того, в дошкільному закладі дитина вчиться взаємодіяти з іншими дітьми, жити в колективі. Але як вихователю грамотно організувати час перебування малюків у дитсадку, щоб надії батьків виправдалися?.
Інструкція
1
Займайте дітей в перебігу дня іграми. І необов'язково вони повинні бути рухливими. За допомогою них можна навчити хлопців читання, рахунку, вмінню розрізняти кольори і іншим корисним навичкам. Тільки в процесі гри діти дошкільного віку здобуваю нові знання та вміння.
2
Використовуйте барвисте наочний посібник, щоб викликати у дітей інтерес до процесу навчання в ігровій формі. Приміром, ви намалювали ведмедя, але без вух. Запропонуйте дітям закінчити малюнок. Запитайте у них, чого не вистачає у ведмедика. Попросіть хлопців його намалювати і вирізати з кольорового паперу, наклеїти. Потім запропонуйте пофантазувати, нехай діти доповнять малюнок-аплікацію іншими елементами: травою, сонцем, деревами, кущами, птахами. В результаті повинна вийде захоплююча картинка, створена руками самих малюків.
3
Займайте дітей прогулянкою на свіжому повітрі. Вони не просто повинні бігати і кричати, а проводити час організовано під вашим керівництвом. Під час прогулянки зверніть увагу дітей на навколишнє їх середовище: на пору року, на дерева, на погоду, на колір листя і т.д. Адже завдяки цим спостереженням вони можуть дізнатися багато нового і цікавого.
4
Також під час прогулянки займайте дітей рухливими іграми за віком, їх вибір необмежений. До того ж, набігавшись на вулиці, малюки будуть спокійніше. Ви зможете в спокійній обстановці почитати їм книжку, розповісти казку, розучити з ними віршик чи лічилку.
5
Більше часу приділяйте ліплення пластиліном (тестом). Ці матеріали приємні на дотик, в руках дітей перетворюються на різні фігурки. Напевно, тому хлопці з великим задоволенням грають з ними.
6
Обов'язково проводите конкурси між дітьми, організувавши команди - це стимулює. Наприклад, хто швидше зліпить зайчика; хто більше назве слів на букву А і тому подібні.
7
У весняно-літній час можна на своїй ділянці зробити невеликий сад або город. Це не тільки привчить малюків до праці, але і дозволить дізнатися багато нового і цікавого про овочах, квітах, зелені. Вони навчаться їх садити, поливати, доглядати за ними. Ви повинні запам'ятати, що будь теоретичне знання закріплюється на практиці. А якщо дитина ще спостерігає за цим процесом, то він стає для нього захоплюючим заняттям.
Зверніть увагу
Протягом усього дня чергуйте активну діяльність дітей з пасивною. Інакше вони просто перевтомився.
Корисна порада
Підбирайте ігри, відповідають віку дітей.