Як навчити користуватися інтернетом.

Завдяки вдосконаленню технологій стираються межі між містами та країнами. Більше не треба чекати, коли оператор зв'яже вас з вашою мамою, яка живе за багато кілометрів від вас. Досить включити Skype і не тільки поговорити, але і побачити один одного. Для молодих людей інтернет став такою ж частиною життя, як їжа і сон, представники ж старшого покоління частенько його побоюються. Проведіть для своїх дорослих і літніх родичів ліквідацію інтернет-безграмотності.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір, комп'ютер
Інструкція
1
Поясніть «учневі», навіщо потрібен інтернет. Якщо ваш родич не розумітиме сенсу навчання, він нічому не навчиться. Скажіть, що завдяки інтернету можна буде поспілкуватися з близькими людьми, що знаходяться далеко; знайти потрібний рецепт; дізнатися погоду на завтра; подивитися або завантажити цікавий фільм/передачу і т.д.
2
Покажіть ази інтернет-користувача. Сюди входить уміння користуватися браузером і пошуковим рядком. Увімкніть у браузера функцію автозаповнення. Це сильно спростить життя і вашому учневі, і вам.
3
Розкажіть про переваги електронної пошти та Skype. Заведіть e-mail та обліковий запис в Skype для вашого підопічного. Буде краще, якщо він зробить це сам під вашим керівництвом. Поясніть, як користуватися цими корисними речами. Розкажіть про способи подолання можливих складнощів (наприклад, нестійка зв'язок по Skype).
4
Поясніть, що таке спам і інтернет-шахрайство («Відправ смс на номер ... і отримай мільйон»). Цьому пункту необхідно приділити особливу увагу, адже літні люди бувають дуже довірливі.
5
Розкажіть про шкоду вірусів. Вам напевно відомі характерні прикмети вірусних сторінок. Поділіться своїми знаннями.
6
Поспілкуйтеся на тему переваг вашого «учня». Підберіть кілька сайтів, що відповідають його інтересам, вивчіть їх разом. Шукайте сторінки з хорошим наповненням і максимально зручним інтерфейсом. Поповніть роботі конкретно на цьому сайті, внесіть його в закладки і покажіть, як швидко його відкрити.
Зверніть увагу
Будьте терплячі. Згадайте, як вам не вдавалися якісь речі в початковій школі і як ви переживали з цього приводу. Ваш родич знаходиться зараз в такій же ситуації, він теж може нервувати і хотіти все кинути. Обов'язково стежте, щоб кожне ваше слово фіксувалося «учнем» на папері. Не варто розраховувати на пам'ять, вона найчастіше підводить.