Як солити ікру окуня. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Окунь - одна з найпоширеніших риб в Росії. Водиться вона в свіжій воді великих водойм, ставків, річок, озер. З неї можна приготувати традиційну і дуже смачну юшку, а можна отримати не менше апетитну ікру. Щоб вона вийшла дійсно смачною, потрібно її правильно солити.
Вам знадобиться
  • тонкий вузький ножик;
  • два черпака або невеликих каструльки;
  • один літр води;
  • залізна вилка;
  • маленьке ситечко;
  • соняшникова олія;
  • чиста скляна банка;
  • дрібна сіль.
Інструкція
1
Перекладіть ікру з тієї посудини, де вона лежить, в іншу чисту ємність, наприклад, в черпак або каструльку. Візьміть гострий, довгий і тонкий ножик. Цим ножем різкими січними рухами Розітніть все ястика (ікряние мішечки, вийняті з риби). Після цього повинна вийде рівномірна маса.
2
Візьміть більшого розміру черпак або каструльку і висипте в нього кам'яну сіль крупного розміру (дві столові ложки з гіркою). Потім налийте в банку або іншу ємність один літр води, вилийте її в черпак, де лежить сіль. Перемішайте і розчиніть її у воді, тобто зробіть ропу - розчин кухонної солі.
3
Ставте ропу на вогонь, доведіть до кипіння, а потім виливайте все в ікру (стільки води і солі можна використовувати, якщо у вас є до однолітрової банки ікри). Чи не вилийте всю ропу, бо в солі буває багато піску. В результаті у вас повинна вийде ікра, залита гарячою ропою. Далі візьміть залізну вилку і круговими рухами близько двох хвилин перемішуйте ікру. Після цього візьміть в руки дрібне ситечко і почніть черпати ікру з каструлі в іншу ємність. Ропа буде все така ж брудна і каламутна. На даному етапі можете не чекати, поки ропа повністю стече через сито.
4
Зробіть ропу вдруге (один літр води, пара ложок солі з гіркою): поставте на вогонь, доведіть до кипіння, залийте ікру, перемішайте виделкою і вийміть плівку. Після повторної заливки ропою ікра повинна вийде чистою, кожна ікринка разделена.Вновь зробіть ропу (в останній, третій раз), залийте ікру, перемішайте і отримаєте вже чисту і прозору икорку. Після цього ситечком вийміть всю ікру (причому чекайте близько двох хвилин поки вся ропа стече через сито) і викладіть на чисту тарілку.
5
Коли викладіть всю ікру, візьміть пляшку соняшникової олії і банку, куди ви будете класти ікру. Налийте трохи олії на дно банки, а столовою ложкою покладіть в неї ікру. Як все викладіть, візьміть маленьку чайну ложечку, зачерпніть нею дрібної солі і висипте в ікру. Якщо любите надто солону ікру, то беріть повну ложку солі (без гірки), а якщо ні, то достатньо і чверті чайної ложки. Далі перемішайте сіль з ікрою, утрамбуйте великою ложкою зверху, налийте ще трохи олії і накрийте скляною кришкою (можна і інший) .Поставьте банку в холодильник на 4-5 годин, а після цього можете їсти ложками, намазувати на хліб, закушувати ...