Як налаштувати офсетну антену.

На відміну від прямофокусной супутникової антени, яка спрямована точно на супутник, офсетна антена має дещо інший спосіб налаштування. Це залежить від її конструктивних особливостей. В іншому ж ці два варіанти особливо не відрізняються. Потрібно знати напрямок на супутник, зону його покриття, кут нахилу антени і координати міста. Завдяки супутникової антени можна не лише приймати телевізійні канали в цифровій якості, але й підключитися до глобальної мережі інтернет.
Вам знадобиться
  • - програма Fastsatfinder;
  • - програма Satellite Antenna Alignment;
  • - супутниковий ресивер;
  • - телевізор;
  • - комп'ютер .
Інструкція
1
Оберіть діаметр супутникової офсетної антени згідно зоні покриття необхідного супутника або групи сателітів. Його можна дізнатися на сайті www.lyngsat.com, там же визначаються і параметри телевізійних або інтернет транспондерів. Діаметр дзеркала антени візьміть трохи більше рекомендованого. Виберіть конвертер відповідно до діапазону сигналу транспондера сателіта, тобто Ku (лінійний або кругової) або C-band - r, l. Це обов'язково. В іншому випадку сигнал прийняти не вийде.
2
Встановіть супутникову антену в місці, де перед нею, в напрямку на супутник, не знаходитимуться висотні будівлі і високі дерева з розлогою кроною. В іншому випадку сигнал з сателіта буде «розсипатися» на екрані телевізора на квадратики, а інтернет-пакети будуть приходити з дуже великими помилками і затримкою.
3
Визначте кут місця або кут нахилу офсетного супутникової антени. Для цього потрібно знати географічні координати вашого міста. Знайти їх можна на сайті www.maps.google.com. Кут місця знайдіть за допомогою програми Satellite Antenna Alignment. Ця програма також допоможе зробити налаштування антени по сонцю, тобто в її вікні вказано, в який час у вашому місті сонце буде знаходитися в тому ж напрямку, що і шуканий супутник. У цей час слід направити антену туди і рухаючи її вліво-вправо і вгору-вниз, просканувати горизонт. Робіть це повільно, поспіх у такому процесі не потрібна. Для визначення сигналу можна скористатися або спеціальним приладом, або комп'ютером, на якому встановлена програма Fastsatfinder, або супутниковим ресивером, підключеним до телевізора.
4
Налаштуйте антену з допомогою ПК. Для цього запустіть програму Fastsatfinder, введіть потрібний супутник, в меню виберіть транспондер, який визначили раніше, і натисніть червону кнопку. Почніть сканувати горизонт. При появі процентних значень сигналу добийтеся їх максимального значення. Закріпіть антену. Послабте кріплення конвертера (лінійного) і доведіть сигнал до максимуму, повертаючи її з або проти годинникової стрілки та зафіксуйте.
5
Налаштуйте офсетний антену з допомогою супутникового ресивера. Вимкніть тюнер. Підключіть коаксильной кабель з допомогою F-конекторів до конвектора антени і входу LBN in ресивера. Підключіть його до телевізора через антенне гніздо. Увімкніть ресивер. Налаштуйте на телевізорі канал, на якому надалі показуватиме супутникове телебачення. У меню ресивера виберіть вкладку «Антена» або «Налаштування» і виберіть супутник. Якщо його немає, то введіть вручну, через меню «редагувати». Пультом виберіть транспондер і почніть сканувати горизонт антеною. Внизу вікна налаштування будуть лінії потужності і сили сигналу. При його появі зафіксуйте антену і, подстроив конвертером, добийтеся максимальних значень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9C87inDOtMg