Як писати колективну скаргу. Колективна скарга.

Написання скарги для багатьох стає останньою надією закликати до відповіді компанію, що надає неякісні послуги, товари. Її вплив буде набагато сильнішою, якщо вона буде написана не від імені однієї людини, а від групи громадян, також постраждалих в даній ситуації. Тому якщо у вас є бажання відновити справедливість, то краще писати колективну скаргу.
Інструкція
1
Колективну скаргу ви можете написати самостійно, але під нею можуть підписатися потім всі ті громадяни, які також стали жертвами несправедливості, поганого обслуговування або свавілля представників влади. Краще заздалегідь погодьте її текст, обійшовши або зателефонувавши всіх тих, хто буде підписувати скаргу. Зберіть у них точні відомості про прізвища, імена та по батькові, адресу реєстрації, паспортних даних та контактних телефонах.
2
Для написання скарги використовуйте стандартний аркуш паперу формату А4. У верхньому правому куті вкажіть повне найменування та адреса організації, в яку пишеться скарга, і перерахуйте прізвища та адреси тих, хто буде її підписувати.
3
У першому рядку, посередині, напишіть заголовок: «Колективна скарга», під ним - основний текст. Викладайте суть, дотримуючись офіційно-ділового стилю. Факти описуйте конкретно і чітко, із зазначенням дат, кількісних показників. Намагайтеся викладати свої претензії логічно і без емоцій - сухим, стисненим мовою, не відображає вашої індивідуальності. Описуйте подію як би з боку, як свідок. Пишіть у множині першої особи: «Нам, ми».
4
Викладіть список тих вимог, які ви висуваєте і перерахуйте ті порушення, які були допущені. Для створення цієї частини скарги вам знадобитися допомога юриста, оскільки краще при цьому посилатися на ті норми закону, які були порушені. Використовуйте при написанні такі канцелярські звороти, як: «В порушення вимог федерального закону ...», «Що дискредитує ...», «Що робить негативний вплив ...».
5
Не забудьте закінчити скаргу словами: «Просимо вжити заходів і ...». Роздрукуйте текст у двох примірниках. На кожному розпишіться з розшифровкою кожного підпису, поставте дати підписання скарги. Один примірник має зберегтися у вас.
6
Обидва примірники віднесіть до канцелярії організації - адресата скарги. Зареєструйте документ. На другому примірнику, який залишається у вас, в канцелярії також повинні проставити вхідний реєстраційний номер. Якщо ви відправляєте скаргу поштою рекомендованим листом, то відправляйте перший примірник і обов'язково оформите повідомлення про вручення.