Як розрахувати потужність приладу.

Найпростіше й найнадійніше потужність приладу виміряти спеціальним приладом - ваттметром. Але цей прилад є не в кожному домі, зате є інші прилади, що дозволяють визначити параметри мережі. Зокрема, можна розрахувати потужність приладу, провівши вимір необхідних параметрів мультиметром.
Інструкція
1
Для цього потрібно зробити наступне: Увімкніть мультиметр в положення для виміру напруги. Правильно виберіть при цьому рід струму і межі вимірювань. Обесточьте прилад, який ви розраховуєте, і включіть в його мережу паралельно йому ваш мультітметр. Якщо струм постійний - дотримуйте при включенні полярність. Живити зібрану мережу. Зробіть вимір напруги і запишіть або запам'ятайте отримане значення. Вимкніть напругу мережі.
2
Переключите тестер в режим, в якому проводиться вимірювання сили струму, також ретельно вибираючи межі виміру і рід струму. При вимкненому споживачі включите послідовно йому мультиметр (у разі якщо струм постійний, дотримуйте полярність). Якщо пусковий струм споживача набагато перевищує робочий, шунтуючих тестер вмикачем і замкніть його. Увімкніть живлення споживача. Після його виходу на робочий режим, вмикач розімкніть. Результат вимірювання також запишіть або запам'ятайте.
3
Відповідно до формули, потужність обчислюється як добуток напруги на силу струму: P = U * I, де: P - потужність, (Вт); I - сила струму, (А); U - напруга, (В) .Подставьте записані раніше числові значення і отримаєте шукану потужність прібора.Можно розрахувати потужність приладу, скориставшись електролічильником, встановленим у вас в квартирі. Для цього відключіть в квартирі всі споживачі електроенергії, залишивши включеним тільки тестований прилад. Порахуйте число оборотів диска лічильника за певний відрізок часу. У лічильника на передній панелі вказано, яку кількість оборотів диска лічильника доводиться на один кВт/год.
4
Відключіть прилад від мережі. Потім порахуйте потужність, користуючись формулою: P = (n/N)/(t/60), де n - число обертів диска, пораховані за відрізок часу; N - кількість оборотів, що припадає на кіловат/годину; t - час виміру (хв).
Зверніть увагу
Все маніпуляції по включенню в ланцюг тестера і всі перемикання проводите тільки при знеструмленій ланцюга.
Корисна порада
При вимірюванні струму зручно використовувати замість мультиметра струмові кліщі. Цим приладом можна виміряти струм, не розриваючи при цьому ланцюг.