Як зробити ставок на ділянці своїми руками: інструкція.

Багато власників заміських будинків і дачних ділянок задаються питанням: як побудувати ставок своїми руками. Водоймище є ефектним елементом оформлення земельної ділянки. Штучні ставки все більше стають популярними, вони вносять у вигляд ділянки чарівність і гармонію. Розміри і глибина повністю залежить від розміру ділянки і від бажання самого творця.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до будівництва ставу, необхідно добре визначитися з місцем його розташування. Уникайте різких перепадів рельєфу, зазвичай ставка роблять правильної форми, він може бути прямокутний, овальний, квадратний і круглий.
2
Необхідно також враховувати, щоб такий ставок був доступний з усіх його сторін. Доріжка повинна йти навколо нього, а підхід повинен здійснюватися як мінімум з двох сторін. Небажано буде близьке знаходження і розташування дерев, так як під час опадання листя буде засмічуватись водяний фільтр, а листя почне гнити на поверхні води. Тому ретельно вивчіть співвідношення тіні і світла, так як зовсім затінене місце не є бажаним для ставка.
3
Після того, як ви визначилися з місцем розташування майбутнього ставка, можете сміливо приступати до викопування землі. Плівковий водойму не повинен бути занадто глибоким, так як великий тиск на плівку може призвести до її розривів. Якщо ви хочете надалі розводити риб, тоді потрібно враховувати глибину промерзання, яка становить 80-100 сантиметрів, тому 30% площі водойми мати глибину близько двох метрів.
4
Дно ставка повинне мати послідовні сходинки, це потрібно для рівномірного розподілу тиску. По краю ставка зробіть невелике заглиблення - 15-20 сантиметрів для кращого зміцнення плівки. Після того, як дно вирито, видаліть з нього всі гострі предмети: сміття, коріння та каміння. Посипте його шаром піску 10-15 сантиметрів або вистелити дно геотекстилем, воно буде перешкоджати розриву плівки при її укладанні.
5
Покладіть гідроізоляційну плівку, її потрібно постелити по всій поверхні ставка, якщо перекриття не вистачає, склейте її спеціальним клеєм. Краю закріпіть за допомогою каменів або закопайте в грунт. Не варто забувати і про пристрої для водозливу, завдяки кутовий муфті, можна регулювати рівень води у ставку. Після цього відповідно до розмірів ставка встановіть фільтр і насос.
6
Після того, як плівка постелена, а все необхідне обладнання встановлено, можна наливати воду. Берегову лінію декорують каменями або галькою. Можете використовувати помости або дерев'яні настили. Посадка різноманітних рослин також вважається невід'ємною частиною ставка. Все оформлення повністю залежить від вашого або дизайнерського рішення і від функціонального призначення.