Як запаяти пакет.

Дешеві і практичні поліетиленові пакети міцно увійшли в ужиток сучасної людини. Заповзятливі господині використовують їх для самих різних побутових потреб. Іноді з'являється необхідність запаяти пакет, щоб зберегти в цілості й схоронності речі або продукти. Для цього добре мати під рукою спеціальний прилад. Якщо ж його немає, спробуйте скористатися деякими перевіреними підручними засобами.
Вам знадобиться
  • - пилосос;
  • - прилад для зварювання плівки/паяльник/прилад для випалювання по дереву/праска;
  • - насадка на паяльник;
  • - металеві пластини/полотно або фольга (рукав для запікання).
Інструкція
1
Наповніть чистий пакет речами або продуктами (наприклад, фруктами, ягодами чи грибами для заморозки) і постарайтеся випустити з нього повітря. Для цього можна скористатися пилососом, знявши всі насадки. Це зробить поліетиленовий мішок більш компактним, що особливо важливо при укладанні одягу і для збереження їжі.
2
Придбайте спеціальний електричний прилад для зварювання поліетиленової плівки (або ручної запаіватель для пакетів). Його має сенс завжди мати під рукою, якщо ви часто працюєте з поліетиленом (наприклад, утримуєте теплиці на дачній ділянці або збираєте великий урожай плодів і хочете його зберегти).
3
Прочитайте інструкцію до термічного апарату і згідно її рекомендаціям зробіть термічний шов. Подібні прилади пристосовані для таких робіт, і від вас не потрібно великих зусиль. Як правило, вони універсальні - ними можна запаяти пакет не тільки з поліетиленової, а й з поліпропіленової плівки, а також ламіновану папір.
4
Приготуйте підручні засоби, які допоможуть вам герметизувати пакет. Наприклад, покладіть його між двома шматками металу (пластинами або просто залізними лінійками). Вільні краї мішка повинні злегка виступати з-під преса. Проведіть по них нагрітим паяльником або приладом для випалювання по дереву. Працюйте обережно, щоб не зіпсувати матеріал! Метал виступить як обмежувача і не дозволить пластмасі згорнутися.
5
Скористайтеся досвідом деяких умільців і самостійно приготуйте насадку на паяльник, яка дозволить запаяти плівку з великою зручністю і зробити акуратний шов. Можна змайструвати лезо на жало, зігнувши шматок жерстяної пластинки. Інший варіант - до жала прилаштовується колесо від кремнієвої запальнички. Або пластинка з міді згортається з трубку, і в ній просверливаются пара дірок по діаметру шплінта (дротяного кріплення). Насадка натягується на жало; далі на неї закріплюється цвяхом зубчасте колесо з міді.
6
Запаяти поліетилен можна за допомогою праски. Покладіть зварювані частини пакета внахлест, обклавши їх з виворітного і лицьової сторін рівними полотняними смужками (вони повинні бути з 100% -го бавовни або льону, без додавання синтетичних волокон!). Пріутюжьте плівку, нагрів підошву праски до максимальної температури.
7
Замість тканини в якості підкладки можна використовувати нарізану фольгу або рукав для запікання. У цьому випадку підкладіть ці матеріали знизу пакету, підігніть зварюваний край і накрийте його новою смугою фольги (або другою половиною рукава). Пройшовшись праскою по всім верствам, видаліть підкладку.
8
Нарешті, випробуйте ще один поширений спосіб запаяти поліетилен. Спочатку розплавте невелика кількість непотрібної пластичної маси, потім (поки вона не встигла застигнути!) Крапайте її по лінії з'єднання частин пакета. Після застигання «клею» у вас вийде досить міцний (хоча і не дуже вишуканий) шов.
Зверніть увагу
Працювати зі зварюванням термопластів рекомендується в добре провітрюваному приміщенні!