Як об'єднати архіви.

Архіви, розбиті на частини, зустрічаються нам сьогодні постійно, і, трапляється, бентежать недосвідчених користувачів. Тим не менше, процес об'єднання файлів не буде для вас проблемою, якщо під рукою є спеціальні програми.
Вам знадобиться
  • ПК з встановленим Winrar або 7-zip, багатотомний архів.
Інструкція
1
Якщо на вашому комп'ютері встановлений WinRar, то ви можете скористатися найпопулярнішою програмою для вирішення таких завдань. Для цього помістіть всі частини архіву в одну папку, виберіть перший з них і клацнете по ньому правою кнопкою миші. Потім в меню виберіть витягти в поточну папку. Після цього WinRar визначить, що всі частини архіву складають одне ціле і збере його в автоматичному режимі.
2
Трапляється, що багатотомний архів буває пошкоджений і його неможливо зібрати. У цьому випадку ви також можете скористатися допомогою програми Winrar і спробувати його відновити. Для того щоб це зробити, запустіть цю програму і знайдіть пошкоджений файл. Виділіть її та натисніть у верхній панелі кнопку "Виправити", також її можна дізнатися по зображенню аптечки. Після цього WinRar почне відновлювати файл, і якщо пошкодження не надто серйозні, йому це вдається.
3
Існують і альтернативні програми для вирішення таких завдань - однієї з найпопулярніших є 7-zip. Вона безкоштовна, а робота з нею буде мало відрізнятися від попереднього прикладу. Для того щоб зібрати архів, помістіть всі файли в одну папку, як і у випадку з WinRar. Потім виділіть перший файл і натисніть праву кнопку миші. З'явиться контекстне меню - виберіть у ньому пункт 7-zip, далі "Розпакувати тут", після чого почнеться об'єднання архіву.
4
При роботі з багатотомними архівами не слід допускати помилок, властивих початківцям. В першу чергу перед процесом об'єднання файлів перевірте, чи всі частини у вас присутні. Відмітна ознака останньої частини полягає в тому, що її розмір буде завжди менше розміру інших архівів. За цією ознакою ви легко визначите наявність у себе всіх томів. Також якщо після розпакування ви зіткнулися з файлом, що має розширення iso, не варто його розпаковувати, незважаючи на те, що він має вигляд архіву - це спеціальний файл, який можна відкрити за допомогою програм, що працюють з образами дисків.
Певні файли великого розміру досить проблематично записати на деякі носії. Крім того, під час відправки даних по електронній пошті або їх передачі за допомогою файлообмінних ресурсів користувачі нерідко стикаються з обмеженнями за обсягом файлів.
Вам знадобиться
  • 7-zip.
Інструкція
1
Дана проблема вирішується за допомогою програм-архіваторів. Найпростіший спосіб - просто запакувати потрібні дані в архів, використовуючи максимальний режим стиснення. На жаль, файли деяких типів погано піддаються стисненню. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, розділіть файл на декілька елементів.
2
Якщо вам необхідно розділити групу файлів, скопіюйте їх в окрему папку. Це позбавить вас від необхідності обробляти кожен файл окремо. Встановіть програму 7-zip, завантаживши її з офіційного сайту розробників.
3
Клацніть правою кнопкою миші по каталогу, в якому розташовані файли для архівації. Наведіть курсор на поле 7-zip і виберіть пункт «Додати до архіву». Введіть назву майбутнього архіву в першому полі.
4
Оберіть рівень стиснення файлів. При розбитті папки на елементи можна застосовувати технологію «Без стиснення». Знайдіть поле «Розбити на томи». Самостійно задайте максимальний розмір кожного елемента. Його вибір залежить від мети поділу файлів на фрагменти. Врахуйте, розмір задається в байтах, тобто для установки максимального розміру в 50 Мбайт вам необхідно ввести число 50000.
5
Після підготовки параметрів натисніть кнопку Ok. Зачекайте, поки буде створено необхідну кількість архівів. Щоб з'єднати всі частини в єдине ціле скористайтеся тією ж самою програмою.
6
Клацніть правою кнопкою миші по першому фрагменту архіву. Перейдіть в підменю 7-zip і виберіть пункт «Витягнути файли ». У новому вікні вкажіть каталог, в який буде розпакований даний архів. Натисніть кнопку Ok.
7
Варто відзначити, що працювати з файлами можна без попереднього вилучення. Для цього перейдіть до вмісту першого елемента і відкрийте потрібний файл. Програма автоматично з'єднає потрібні фрагменти і надасть вам доступ до вибраної інформації.