Як виставити напругу.

Якщо блок живлення є регульованим, він обладнаний органами управління, що дозволяють змінювати вихідна напруга в деяких межах плавно або східчасто. Також іноді він забезпечений вольтметром і амперметром.
Інструкція
1
На блоці живлення з перемикачем просто перемістіть його в положення, відповідне необхідному напрузі. Після цього за допомогою вольтметра переконайтеся в тому, що воно відповідає необхідному. У нестабілізованої блоку без навантаження вихідна напруга може бути дещо завищена. При першому включенні навантажите його приладом, який не шкода зіпсувати (наприклад, лампочкою, яка споживає той же струм), і лише переконавшись, що напруга впало до номінального, приступите до користування блоком.
2
До блоку живлення з плавним регулюванням вихідної напруги за допомогою рукоятки підключіть зовні вольтметр, якщо він відсутній в складі самого блоку. Якщо навколо рукоятки є шкала з розподілами, встановіть напругу по ній, але точність його установки буде невелика. Краще проконтролюйте його по вольтметр.
3
У деяких блоків є не одна, а дві рукоятки. Одна з них дозволяє виставити напругу грубо, інша - точно. Шкал поруч з регуляторами такі блоки зазвичай не мають, зате вони майже завжди обладнані вбудованими вольтметрами.
4
У випадку, якщо блок обладнаний вбудованим вольтметром, перед використанням перевірте його точність по зразковому, більш високого класу. Надалі здійснюйте подібні перевірки не рідше разу на рік.
5
Дуже зручні блоки живлення з декадними перемикачами. На такому приладі виставте напруга поразрядно шляхом перестановки значень окремих декад. Пам'ятайте, що при обертанні в зворотньому напрямку цифра 0 змінюється цифрою 9, що здатне привести до різкого зростання напруги і виходу навантаження з ладу.
6
Існують блоки живлення з мікропроцесорним управлінням. У них введення значення напруги здійснюється за допомогою клавіатури або валкодера. Крім цього, деякі такі блоки мають меню, що дозволяє змінювати значення деяких допоміжних параметрів. При роботі з такими блоками будьте обережні, щоб випадково не ввести з клавіатури підвищене значення напруги, набравши, наприклад, ту чи іншу цифру два рази.
7
Ряд блоків живлення обладнаний не тільки вольтметрами, а й амперметрами. Використовуйте їх для контролю струму, споживаного навантаженням, попередньо перевіривши точність по зразковому амперметрі більш високого класу. Якщо струм, споживаний навантаженням, необхідно обмежити, скористайтеся наявною в деяких блоках функцією автоматичного перемикання з режиму стабілізації напруги в режим стабілізації струму. Перемикання буде здійснюватися в моменти переходу значення струму через встановлене. Відповідна регулювання може здійснюватися також рукоятками, декадними перемикачами або через меню. При використанні декадних перемикачів встановлювати значення струму спрацьовування захисту можна і наосліп, без амперметра.
У тій ситуації, коли потрібно збільшити продуктивність комп'ютера, не вдаючись до установки нового обладнання, рекомендують змінювати параметри роботи процесора і оперативної пам'яті . Зазвичай ці пристрої налаштовують в меню BIOS.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся завантаження операційної системи. Виконайте перевірку стану оперативної пам'яті . Для цього відкрийте меню «Пуск» і перейдіть в панель управління. Тепер відкрийте пункт «Система і безпека» і виберіть меню «Адміністрування».
2
Запустіть програму «Перевірка пам'яті Windows». Підтвердіть перезавантаження комп'ютера і дочекайтеся завершення тестування параметрів роботи ОЗУ. Тепер знову перезавантажте комп'ютер і утримуйте клавішу Del. Після входу в меню БІОС відкрийте пункт, що дозволяє змінити параметри роботи центрального процесора і оперативної пам'яті .
3
Спочатку збільште напругу, що подається на планки ОЗУ. Це дозволить запобігти аварійне відключення комп'ютера. Тепер знайдіть чотири показники таймінгів пам'яті . Виділіть четвертий пункт і зменшіть його значення на 0.5. Тепер застосуєте нові параметри роботи ОЗУ, вибравши пункт Save & Exit.
4
Після запуску операційної системи повторіть процедуру перевірки стану оперативної пам'яті . Якщо тест не виявив помилок, повторіть процес входу в меню БІОС. Зменшіть значення показника третього пункту на одиницю. Повторюйте алгоритм зменшення таймінгів і перевірки стану ОЗУ до тих пір, поки програма тестування не виявить помилки.
5
Періодично підвищуйте напругу, що подається на плати оперативної пам'яті . Якщо вам потрібно ще більше збільшити продуктивність ОЗУ, то виконайте настройку частоти шини. Зазвичай цей показник розташований над значеннями таймінгів. Збільште частоту шини на 20-30 Гц. Якщо програма тестування стану ОЗУ не видасть помилок, то продовжуйте підвищувати показник частоти.
6
Ні в якому разі не зменшуйте різко показники затримок. Це може призвести не тільки до збою в роботі комп'ютера, але і до псування плат пам'яті .