Як в'язати п'яточку.

Що зігріє краще всього ноги в холодні російські зими? Звичайно, справжні вовняні шкарпетки. Особливо якщо вони пов'язані вашими руками. Такі шкарпетки можуть стати ще й хорошим подарунком. А якщо зв'язати шкарпетки для малюка, то він буде носити їх із задоволенням замість домашніх тапочок, і ви вбережете його від застуди. Самий складний вузол у виготовленні шкарпеток - пяточка, але навіть починає в'язальниці пов'язати цю частину цілком під силу.
Вам знадобиться
  • - 5 спиць;
  • - нитки для в'язання.
Інструкція
1
Якщо ви в'язали шкарпетки на п'яти спицях, після того як пов'язана верхня частина носка з гумкою, переведіть петлі з третього і четвертого спиць на одну і продовжуйте в'язати двома спицями лицьовими і виворітними рядами. Довжина прямої ділянки повинна бути дорівнює висоті п'яти. Зазвичай цей розмір коливається від 3 до 7 сантиметрів залежно від розміру шкарпеток.
2
Для формування самої п'яти розділіть кількість петель прямої ділянки на 3. Припустимо, пряма ділянка пов'язаний на 18 петлях. Тоді на бічні частини п'яти і середню її частина буде припадати по 6 петель. Якщо ж кількість петель для п'яти не кратно трьом, то залишок додавайте до середньої частини. Наприклад, пряма ділянка пов'язаний на 20 петлях. У цьому випадку бічні частини п'яти - по 6, середня частина - 8 петель.
3
Починайте зменшення всередині полотна таким чином. Пров'яжіть повністю праву бокову і середню частини п'яти лицьовими петлями. Останню петлю з середньої частини і першу петлю лівій частині пров'яжіть разом лицьовій. Решта петлі залиште непровязаннимі. Переверніть в'язання. На виворітній стороні носка всі петлі пров'яжіть виворітними. Продовжуючи зменшення, останню петлю середній частині і першу петлю лівій боковій частині пров'яжіть разом виворітного петлею. В'язання переверніть. Повторюйте убавленія до тих пір, поки на спиці не залишаться петлі тільки середньої частини. Повинен вийти «ковпачок» для п'яти.
4
З кромок петель бокових частин пов'язаної п'яти наберіть петлі для продовження в'язання носка. Розподіліть в'язання на 4 спиці і в'яжіть далі круговим в'язанням. В результаті керамічного набору число петель може перевищити первинне. У такому випадку їх слід рівномірно збавити. Для цього в кожному другому ряду кругового в'язання пров'язуйте по 2 петлі разом лицьовою на третій і четвертій спицях, т.е на бічних частинах носка. Збавляти слід до тих пір, поки число петель не почне одно початкового. В результаті таких убавленій повинен вийти невеликий клин для підйому ступні.