Як приготувати барана на вертелі. Як посмажити барана на вертелі відео.

М'ясо барана, приготоване на рожні, виходить соковитим і ніжним. Його прийнято подавати на великому блюді у супроводі різних закусок. Але обов'язковим доповненням є зелений салат марули з картоплею.
Вам знадобиться
  • туша баранчика;
  • сіль;
  • перець;
  • орегано;
  • сир Кефалотірі;
  • перець;
  • рослинне масло.
Інструкція
1
Візьміть цілу баранячу тушку вагою не менше 8 кілограмів. Вибір розміру залежить від числа людей, які зберуться за столом. Очистіть барана від крові і шерсті. Застеліть стіл будь непромокаючої тканиною і разом з помічником почніть пропускати крутив через тушу. Якщо спеціального вертіла у вас немає, використовуйте довгу міцну жердину. Встромите крутив близько задніх ніг і просувайте якомога ближче до хребта. Слідкуйте, щоб він вийшов рівно посередині голови.
2
За допомогою плоскогубців і товстого дроту закріпіть ноги і шию барана на вертелі. Краще всього, якщо ви додатково зафіксуєте ще й хребет в декількох місцях. Закріплюйте якомога міцніше, інакше крутитися буде тільки рожен. Барана на вертелі поставте вертикально у великій таз. Залиште на ніч, щоб стекла зайва рідина.
3
Натріть баранчика зсередини сіллю, перцем і орегано. Нафаршируйте сиром Кефалотірі і зашейте черевну порожнину шпагатом. Зробіть кілька надрізів на спині і ногах барана, посипте їх сіллю і перцем. Підготовлену тушку оберніть в кілька шарів промасленого паперу і обв'яжіть шпагатом.
4
Заздалегідь розведіть вогнище. Як тільки вугілля стануть білими, помістіть їх в спеціальний піддон. Якщо в якості вертіла ви використовуєте жердина, зробіть у землі яму глибиною близько 40 сантиметрів, по краях вбийте дві рогатини і підвісьте жердина таким чином, щоб тушка на півметра височіла над вугіллям. Якщо ви використовуєте спеціальний рожен, помістіть його разом з баранчиком на самий верхній рівень жаровні. Розрівняйте вугілля і повертайте баранчика дуже швидко протягом однієї години, щоб він ніде не підгорів.
5
Через 1:00 перемістіть крутив нижче і продовжуйте обертати його, але вже на більш повільній швидкості. За 15 хвилин до готовності звільніть тушку від промасленого паперу. Це дозволить баранчикові підрум'янитися і придбати апетитну рум'яну скориночку.