Як позбутися від обмороження.

Серед травм людського організму особливе місце займає обмороження. Це холодова травма, яка пошкоджує тканини і кістки людини від легкого ступеня до повного омертвіння. Найчастіше негативному впливу холоду піддаються нижні кінцівки, рідше - руки, обличчя. Обмороження може наступити і в невеликий мороз (до 5оС). Надати грамотну допомогу при обмороженні вчасно - значить запобігти серйозні наслідки для здоров'я.
Вам знадобиться
  • - квітки календули;
  • - дитячий крем, вазелін;
  • - лимон;
  • - картопля.
Інструкція
1
Згубний вплив холоду на людину проявляється в рефлекторному спазмі кровоносних судин, порушенні обміну речовин, прямому зміні тканин організму. Холодової травми сприяють висока вологість повітря, вітер. Негативний фактор - тривалість, інтенсивність впливу мінусових температур, сила морозу. Лікарі констатують 4 ступені обмороження. Для вжиття заходів з лікування їх треба чітко знати.
2
1-й ступінь характеризується почервонінням обмороженого ділянки тіла, потім його зблідненням. Відзначається втрата його чутливості, відчуття пощипування і поколювання. Відігрівання повертає блідому кожному покрову червоність. Невелика біль, припухання, печіння проходять безслідно, як правило, через два-три дні.
3
2-й ступінь супроводжується більш явними розладами кровообігу. При цьому судинні зміни ще оборотні, і бліда шкіра при відігріванні червоніє. Ознака другого ступеня - більш інтенсивні набряки обморожених ділянок, поява бульбашок зі світлим або кров'яним вмістом.
4
Тривале охолодження або дія вкрай низьких температур тягне за собою обмороження третього ступеня. Кровообіг при цьому порушується критично, шкіра при тепловій дії набуває синьо-багрового або чорне забарвлення, а бульбашки після відігрівання наповнюються темно-бурого кров'яної рідиною. Уражені ділянки повністю втрачають чутливість, потім починаються сильні болі.Прі 4-го ступеня омертвляються і шкіра, і м'які тканини, і кістки.
5
Ваші дії при легкому обмороженіі.Во-перше, по можливості сховайтеся від холода.Еслі ви обморозили особа (щоки, ніс, лоб, вуха), зігрійте їх теплими руками, рукавицями, шарфом. Якщо є загроза повторного обмороження - краще не зігрівати. Якщо ви опинилися вдома, особа зігрійте підігрітими шматочками чистої бавовняної тканини, а руки і ноги - в тазах з теплою (не гарячою!) Водою. Кисті рук можна обернути стерильною пов'язкою. Загальне правило: зігріватися потрібно поступово. Грілки, вода - не вище 41оС. В окремих випадках (після гіпотермії) показана ванна, поступово нагріта до такої ж температури.
6
утримуйте, по можливості, руки і ноги в піднесеному стані: це зменшить набряки.
7
При замерзанні показано тепле солодке (не гарячою!) Питво. Зігрівання алкогольними напоями - самообман.
8
При не надто чутливій шкірі обличчя протріть проблемні ділянки одеколоном. Змастіть їх антисептичним дитячим кремом, накладіть суху пов'язку з ватою.
9
Скористайтеся при обмороженні радами народних целітелей.После відігрівання шкіри при легкому обмороженні вони рекомендують втирати в уражені місця мазь з 50 г вазеліну і 10 г квіток календули, подрібнених в порошок.Еслі після легкого обмороження шкіра залишається кілька запаленої, використовуйте таке народний засіб. Гарячу картоплю "в мундирі" розімніть в пюре і прикладіть на шматочку марлі до ураженої ділянки. Компрес тримайте, поки він не охолоне. Потім протріть обморожену ділянку грудкою вати, змоченим у воді з лимонним соком.
Зверніть увагу
У всіх важких випадках звертайтеся за допомогою до медичного закладу. Сигналом до лікарської допомоги служить констатація факту: після зігрівання обморожена шкіра не відновлює свою чутливість.
Корисна порада
Профілактика завжди краще лікування. Якщо передбачається тривале перебування на відкритому повітрі в мороз, не забудьте перед виходом з дому щільно поїсти (енергія від харчування дасть тепло). Подбайте про одяг по погоді. Пам'ятайте: рукавиці завжди тепліше рукавичок. Не ходіть в холод в тісному взутті: циркулює кров зігріває стопи. Чи не розтирайте хворобливі ділянки ні снігом, ні рукавицями. Колишні установки на такий порятунок від замерзання повністю відкинуті як неспроможні і шкідливі.