Як підняти ворс килима.

Килими - незамінний атрибут будь-якої квартири. З їх допомогою можна пом'якшити інтер'єр, зробити його більш затишним. На жаль, килими мають властивість забрудняться. Навіть регулярне чищення пилососом і миючими засобами не може зберегти їм колишню красу. Так що бажаючим підняти ворс з килима доведеться проводити «генеральне» прибирання.
Інструкція
1
Існує декілька способів привести килим в порядок. Почніть з традиційних методів. Якщо ви затіяли прибирання килима взимку, винесіть його на вулицю і ретельно вибийте з вивороту спеціальної палицею. Після цього почистіть його снігом, наприклад, щільними грудками.
2
Якщо ваш килим не так сильно забруднений, посипте його дрібною сіллю. З її допомогою ви підніміть ворс, додасте йому блиск і позбавитеся від пилу. По завершенню процедури просто занурте віник в мильній воді і зметіть сіль з килима. Якщо дрібні частинки все ще залишилися на його поверхні, видаліть їх вибивачкою.
3
Відмінним способом очистити килим і підняти ворс стане використання пшеничних висівок або деревної тирси. В останньому випадку просійте їх і змочіть в мильному розчині, в який попередньо влийте трохи бензину. Тепер переходите до чищення килима. Спочатку ретельно вибийте його, потім змочіть розчином оцту (на відро води треба всього 2 столові ложки), а в завершенні протріть тирсою. Висівки «готують» трохи по-іншому. Зокрема, візьміть 5 літрів води, один кілограм висівок і змішайте їх. Після того як ви процідили рідина, змочіть нею килим і протріть сухою ганчіркою.
4
Власники килима з коротким ворсом також можуть трохи підняти його. Для цього візьміть невеликий шматок черствого чорного хліба і натріть нею килим. На завершення зметіть крихти віником або губкою.
5
Досить часто на килимі утворюються замини ворсу. Щоб позбутися від них, потримайте килим над паром в проблемних місцях, а потім ретельно вибийте його з вивороту. Це дозволить підняти ворс. Щоб надати килиму первинний вигляд, пропрасуйте оброблені місця праскою. Робіть це на вазі. При бажанні ви можете додати трохи ворсу на вицвілі ділянки килима. Для цього за допомогою вовняних ниток наробіть петель на його лицьовій стороні, після чого розріжте отримані кільця ножицями і подровняйте.
6
Як бачите, повернути килиму гарний зовнішній вигляд легко. Головне - старанність.