Як привчити собаку до горщика.

Це раніше в моді були величезні собаки, які за розміром і вагою часто випереджали навіть власних господарів. Сьогодні собачки в квартирах мешкають все більше карликові або середнього розміру. Такого малюка можна спокійно пускати до себе на коліна, дозволяти йому забиратися в ліжко і сидіти біля столу на спеціальному стільці. І навіть в туалет на вулицю в погану погоду їх можна не виводити, зараз такі собаки спокійно користуються домашнім лотком. Але як же привчити вашого малюка до цього чудо-пристрою?
Вам знадобиться
  • Домашній вольєр для собак, лоток, частування.
Інструкція
1
Навчіться розуміти, коли саме ваш щеня хоче в туалет. Як тільки ви помітите необхідні зміни в його поведінці, відразу ж відносите цуценя на лоток і чекайте. В цілому, технологія привчання собаки до лотка дуже нагадує ту ж технологію для кішок, тільки є декілька нюансів. По-перше, цуценята, на відміну від кошенят, не починають шкребти лапами по підлозі, якщо збираються сходити в туалет. Саме з цієї причини зрозуміти, коли ж саме потрібно нести малюка на лоток, не завжди просто. Але не турбуйтеся. Поспостерігайте за щеням і дуже скоро ви помітите, як змінюється його поведінка, якщо він хоче в туалет. Щоб спростити собі завдання, носите малюка на горщик відразу після того, як він прокинувся, і відразу ж після їжі.
2
Обмежте цуценяті простір, на якому він може робити калюжі в квартирі. Дуже добре підходить для приручення до лотка закрита кухня або розбірний вольєр. У магазинах для тварин продаються спеціальні модулі для спорудження невеликих вольєрів для собак або інших тварин. Помістіть цуценя в такий вольєр, виділивши для нього окреме місце в квартирі. Встановіть там же годівницю з їжею, місце для сну і лоток. Для того щоб малюку було простіше зорієнтуватися, в лоток покладіть шматочки паперу або тканини з запахом його сечі. А далі технологія все та ж - чекайте, коли цуценя почне проявляти занепокоєння, і садіть його на лоток.
3
Використовуйте команди, заохочення і покарання. Коли садите малюка на лоток, обов'язково говорите: «Туалет», щоб у майбутньому для собаки це слово стало командою. Не забудьте заохотити цуценя після того, як він зробить свої справи саме в лоток. Похваліть і дайте йому що-небудь смачненьке. А от якщо ви помітите, що він пісяє або какає в іншому місці, і застанете його за цією справою, потрібно висловити своє невдоволення. Бити і голосно кричати, зрозуміло, не потрібно, але можна видати неприємний звук або несильно, але прикро клацнути цуценя по носі.
Зверніть увагу
Якщо використовуєте вольєр, не варто тримати в ньому цуценя постійно. Періодично малюка потрібно випускати з клітки для ігор і спілкування з членами сім'ї. Вироблення рефлексу - процес, що вимагає декількох тижнів, тому не варто на цей час позбавляти цуценя радості спілкування і перетворювати його життя в ув'язнення.
Корисна порада
Собаки розуміють похвалу і покарання тільки в тому випадку, якщо вони слідують відразу ж за якимось дією. Якщо ви прийшли додому і виявили калюжу в недозволеному місці, ніякими криками і тикання мордою в це місце ви цуценяті свою точку зору не доведете. Карати треба тільки в тому випадку, якщо ви застукали його на місці злочину.