Як відмовити в підвищенні зарплати.

В кожній установі існує статут, відповідно до якого здійснюється організація робочого процесу. В статуті прописані критерії, за якими оцінюється діяльність співробітників. Також в статуті чітко обумовлені випадки, коли співробітники можуть отримати підвищення заробітної плати, премії, а коли - стягнення.
Інструкція
1
При відмові співробітникові в підвищенні заробітної плати спирайтеся на нормативно-правові документи установи. Неприпустимий безпідставна відмова співробітнику в підвищенні оплати його праці. Це покаже вашу некомпетентність як керівника. Крім статуту установи, використовуйте пункти тристороннього договору, де також прописані випадки, при яких неможливе підвищення заробітної плати.
2
Створіть в установі комісію з розподілу надбавок до заробітної плати. Членів комісії запропонуйте вибрати колективу. Цим ви забезпечите гласність прийнятих рішень, а також делегіруете частину своїх повноважень співробітникам.
3
Щомісяця організуйте звіт комісії на загальних зборах колективу про виконану роботу. Це дозволить співробітникам чітко зрозуміти, за якими критеріями оцінюється їх трудова діяльність. Крім того, на таких зборах кожний з членів колективу може внести свої пропозиції щодо роботи комісії.
4
При мотивуванні своєї відмови співробітнику в підвищенні заробітної плати, використовуйте думка незалежних фахівців. Це дасть можливість більш об'єктивно оцінити результати праці співробітника, а також дозволить йому зрозуміти безпідставність своїх вимог. Цьому ж послужать відгуки про співробітника сторонніх людей.
5
У випадку, коли вимоги співробітника про підвищення заробітної плати правомірні, а у вас немає можливості їх виконати, застосуєте довірчий діалог. Віч-на-віч поясніть співробітникові, що при всьому згоді з його вимогами, ви тимчасово не можете підвищити йому оплату. При цьому приведіть вагомі доводи на користь своєї позиції. Обов'язково підкресліть, що при першій можливості ви додасте бонус до його заробітної плати.
Корисна порада
При обіцянці співробітнику підвищити його заробітну плату, обов'язково виконайте його. Це позитивним чином вплине на вашу репутацію як керівника.