Як вивести пасту від кулькової ручки. Як почистити пригоріла праска.

Чорнилом можна забруднити руки, одяг, будь-які аксесуари, предмети меблів і багато іншого. Якщо вже трапився казус у вигляді протекшей кулькової ручки, то плям не оберешся, іноді навіть здається, що вони володіють інтелектом і самораспространяющемуся абсолютно на все, що вас оточує. На щастя, є кілька перевірених способів видалення плям від кулькової ручки з різних типів поверхонь.
Вам знадобиться
  • Гумові рукавички, губка для миття посуду, дві чисті серветки з тканини.
Інструкція
1
Приготуйте розчин нашатирного спирту (1 ч.л.) і води (1 склянка) і нанесіть на пляму. Трохи згодом видаліть залишки розчину, використовуючи чисту вологу серветку. Цей спосіб найбільш поширений і, до того ж, універсальний.
2
Якщо чорнило потрапили на бавовняну або льняну тканину, змішайте ацетон і спирт (1: 1). Трохи підігрійте отриману суміш, а потім змочіть нею тампон і обробіть проблемну ділянку. Після цього пропрасуйте зону плями через вологу серветку.
3
Плями пасти на виробах зі шкіри, будь то одяг або, наприклад, крісло, можна вивести сіллю. Просто насипте на пляму вологу сіль і залиште в такому вигляді пару днів. Після цього видаліть сіль серветкою і обробіть проблемну ділянку губкою, змоченою скипидаром.
4
Якщо плями від чорнила на вовняної або шовкової тканини, використовуйте концентрований розчин бензинового мила. Ретельно обробіть їм поверхню плям. Якщо після цієї процедури плями все ж таки залишаться - нанесіть на них трохи 5% розчину соляної кислоти. І, нарешті, протріть оброблену ділянку серветкою, змоченою в холодній воді.
5
Для тканини білого кольору, зрозуміло, підійде лише відбілювач, але в цьому випадку найголовніше - не перестаратися, адже надмірна кількість засобу може порушити безпосередньо структуру тканини!
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте одночасно кілька різних засобів для виведення плям!
Корисна порада
Перш ніж вдатися до якого-небудь методу, обов'язково з'ясуйте, як впливають необхідні для виведення плям речовини на тканину, що вимагає обробки! Для цього поекспериментуйте з невеликим, прихованим від очей ділянкою тканини.