Як вивчити японську самостійно.

Японська культура сьогодні популярна у всьому світі, чималий інтерес в інших країнах проявляють і до мови - незвичайного, екзотичного і складного для вивчення. Але при бажанні можна вивчити його самостійно, правильно вибравши для себе стратегію навчання. Для цього потрібно знати особливості мови і використовувати їх при складанні плану занять.
Вам знадобиться
  • - навчальний курс для початкового навчання японської мови;
  • - навчальний аудіо-курс для початкового навчання японської мови;
  • - зошити в клітку або спеціальні прописи для написання ієрогліфів;
  • - японсько-російський і російсько-японський словники.
Інструкція
1
В силу специфіки кожного іноземної мови початкові етапи навчання передбачають більш посилене вивчення одних розділів і менш інтенсивне вивчення інших. На першому етапі навчання ознайомтеся з усіма особливостями мови, який вам належить освоювати. Ви дізнаєтеся, що японська мова має свою унікальну структуру, поєднує силлабическое (складовий) і ієрогліфічне письмо. Також на початковому етапі вам необхідно навчитися правильно вимовляти звуки. Одні з найбільш важких звуків для сприйняття на слух для російськомовних студентів - r і sh. Користуйтеся аудіозаписами, щоб правильно поставити вимову.
2
В японській мові існує кілька способів для запису слів і пропозицій. Почніть з звичного латинського алфавіту. Запис японських слів латинським алфавітом називається ромадзі. Наступною азбукою мови, до вивчення якої ви приступите, буде хирагана, вона є найбільш універсальною і може використовуватися для запису всіх слів японської мови. Хіраганою користуються японські школярі, які ще тільки вивчають ієрогліфи. Третя абетка - катакана. Вона застосовується, в основному, для запису запозичених слів, а також фонетичних транскрипцій. Кожному знаку хірагани або катакани відповідає не буква, а цілий склад.
3
Вивчивши всі склади японської абетки, ви зможете впевнено записувати всі прості слова і пропозиції. Але для того, щоб правильно складати висловлювання, вам необхідно вивчити граматичні правила. Граматика японської мови представляється найбільш складним розділом навчання. Так само як і в російській мові, в японському іменники мають відмінки, а дієслова - відмінювання і досконалий/недосконалий вид. Щоб не заплутатися в системі закінчень, складіть для себе спеціальні картки з граматичними правилами.
4
Навчання написання ієрогліфів на початковому етапі не є дуже важливим, всі записи можна вести за допомогою хірагани, катакани або ромадзі. Проте оволодіння ієрогліфічним письмом - один з обов'язкових розділів навчання японської мови. Дуже важливо правильно і детально вивчати кожен ієрогліф, так як в японській мові вони мають два варіанти читання: китайська (для читання у складі слова) і японський (для читання окремих слів). В системі ієрогліфічного листа існує безліч випадків-винятків, тому для вивчення ієрогліфів вам також знадобляться картки.
5
Просуваючись у вивченні японської мови, з кожним новим етапом ви будете долучатися до унікальної і своєрідну культуру Японії. Навчаючись иероглифике, ви познайомитеся з мистецтвом каліграфії, а освоївши всі основні граматичні правила і базовий набір слів і ієрогліфів, ви вже зможете читати прості тексти на японському. Пройшовши початковий етап, ви зрозумієте самі, куди рухатися далі і як організувати навчання.
Зверніть увагу
Багато хто запитує: "чи можна самостійно вивчити японську мову?" ... Однозначної відповіді немає. Якщо людина вирішила серйозно зайнятися вивченням японської мови, як і будь-якого іншого, - то успіхи будуть у наявності.
Корисна порада
І, нарешті, розмовна мова Для цього просто треба їхати в Японію Не бійтеся і не відмахується. Просто починайте рух в японській мові й самі не повірите, де ви рано чи пізно можете опинитися. УЧИТЕЛЬ. Дуже багато хто питає, чи можна вивчити японську мову без вчителя і репетитора