Як купити опціон.

Опціон (від лат. Optio) - контракт, але не зобов'язання покупки або продажу активу (товару або цінного паперу) за певною ціною і в певний проміжок часу. Цей фінансовий інструмент називають похідним (або деривативом), бо його вартість залежить від вартості іншого фінансового інструменту (акції, облігації, товару та інші).
Інструкція
1
Дохід від опціонів необмежений, при цьому ризики зводяться до мінімуму. Таким чином, використання цих фінансових інструментів ефективно як для великих учасників ринку, так і для приватних інвесторів. Інвестор - це власник опціону, тобто той, хто володіє правом на майбутню покупку або продаж активу.
2
Для того щоб стати інвестором на ринку цінних паперів, необхідно володіти відповідною акредитацією на біржі. Приватним інвесторам (фізичним особам) доцільніше звертатися до посередників. Тому перш ніж починати реєстрацію в подібній компанії, дізнайтеся про наявність у неї таких ліцензій: Ліцензія ФСФР професійного учасника ринку цінних паперів на здійснення брокерської та/або дилерської діяльності та/або діяльності з управління цінними паперами. Крім того, для роботи з опціонами у керуючої організації повинна бути додаткова Ліцензія біржового посередника на здійснення ф'ючерсних і опціонних угод у біржовій торгівлі, видавана Комісією з товарних бірж при ФСФР Росії. ФСФР - це Федеральна служба з фінансових ринків.
3
Ставши учасником біржі, обов'язково пройдіть навчання, для цього дилер (керуюча компанія), як правило, організовує навчальні торги. Для початку роботи потрібен стартовий капітал, для приватного інвестора достатньо кількох сотень доларів.
4
Є два основних види опціонів - на покупку активу (call option - опціон колл) і на продаж (put option - опціон пут). У першому випадку інвестор робить ставку на зростання цін, тобто набуває певну кількість акцій або товару в очікуванні більш вигідного перепродажу. У другому випадку, відповідно, йде гра на пониження ціни. Розрізняють американський і європейський опціони. Американський стиль передбачає виконання в будь-який день до закінчення терміну, зазначеного в ньому. Європейський опціон повинен бути виконаний точно в встановлену дату. Виконанням опціону називається вчинення угоди купівлі-продажу активу. Ціна виконання опціону - вартість активу, зазначена в контракті. Ціна опціону - це сума, яка виплачується інвестором продавцеві опціону.
5
Для того щоб навчитися передбачати напрямок ціни активу, потрібно володіти певним набором знань. Кожен учасник біржі для визначення напрямку ціни (тренда) здійснює порівняння декількох характеристик, складових його торгову стратегію. Ці характеристики можуть бути отримані шляхом технічного та фундаментального аналізу, основних методів передбачення руху ринку.
Зверніть увагу
Якщо ціна акції не досягає ціни виконання опціону протягом строку його дії, то інвестор втрачає гроші, які переходять до продавця опціона.Опціон - інструмент більш складний, ніж акція. Інвестору мало вгадати, куди буде рухатися ціна, потрібно ще правильно визначити проміжок часу, за який ціна досягне необхідної межі.
Корисна порада
З розвитком технологій стало можливо, а в деяких компаніях єдино можливе ведення торгів через інтернет. Це зручно і анонімно, однак вимагає високої швидкості роботи сеті.Как правило, новачки воліють купувати опціони, розраховуючи отримати найменший ризик, досвідчені ж інвестори продають.