Як зробити дистильовану воду.

У промислових масштабах для отримання дистильованої води використовують спеціальні апарати - дистилятори. У них звичайна вода проходить процес перегонки. У домашніх умовах теж можна отримати дистилят. Спосіб простий, але досить тривалий і вимагає терпіння. Втім, все залежить від того обсягу, який вам необхідний.
Вам знадобиться
  • - водопровідна вода;
  • - дві каструлі (велика і поменше);
  • - ємність для зливу води;
  • - чистий шланг 1,5- 2 м;
  • - воронка;
  • - посуд для дистильованої води (наприклад, пляшка).
Інструкція
1
Налийте у велику каструлю водопровідну воду і залиште на добу. Протягом цього часу не переміщуйте ємність, що не перемішуйте воду, вона повинна просто добре відстоятися. Таким чином, з води випаруються легкі домішки (наприклад, хлор), а важкі осядуть на дно.
2
Приготуйте ємність для зливу води і поставте її нижче рівня каструлі з відстояною водою.
3
Візьміть шланг. Один кінець акуратно опустіть на дно каструлі (Не збовтуючи вміст), а інший візьміть в рот і втягніть в себе воду (принцип пиття коктейлю через трубочку). Ледве відчувши її у себе на мові, швидко опустіть цей кінець шланга в ємність, що знаходиться яку так, щоб вона потрапила вам в рот. Ємність, куди поллється вода з великої каструлі, повинна знаходитися на рівень нижче її. Злийте приблизно 1/3 відстояної води. Вважається, що в цьому нижньому шарі при відстоюванні води концентруються важкі шкідливі домішки.
4
Перелийте воду, що залишилася в чисту каструлю і поставте на вогонь. Накрийте кришкою. Доведіть до кипіння.
5
Приготуйте чисту ємність для дистильованої води, вставте в неї воронку.
6
Підніміть кришку з каструлі з киплячою водою і акуратно (Не обпечіться паром!) Нахиліть її вертикально над ємністю з лійкою. Краплі води з кришки (це і є дистилят) стекут через лійку в ємність. Потім знову закрийте каструлю кришкою і продовжуйте кип'ятити воду. Ви можете взяти ємність для дистильованої води не з вузьким горлечком, а, наприклад, миску або тарілку, тоді воронка на цьому етапі вам не буде потрібно.
7
Повторюйте дії попереднього кроку кілька разів, поки не отримаєте стільки дистильованої води, скільки вам потрібно.
8
Можна модернізувати процес. Для цього на дно каструлі більшого розміру, в якій буде кипіти вода, помістіть невеликий (бажано важкий, щоб не спливав) чистий предмет і поставте на нього каструлю меншого розміру без кришки (можна миску). Ця каструлька не повинна перешкодити закрити кришкою велику каструлю. Таким чином, коли вода закипить, краплі, які утворюються на внутрішній стороні кришки великої каструлі, будуть стікати в маленьку посуд, що знаходиться всередині.
Зверніть увагу
Необхідно пам'ятати, що дистильована вода позбавлена як шкідливих, так і корисних властивостей. Вона не призначена до тривалого застосування в якості пиття, тому загрожує порушенням мінерального балансу в організмі.
Корисна порада
У побуті дистильована вода використовується для парових прасок, оскільки не дає накипу, для чищення одягу, тому не залишає слідів, і т.д.