Як вивести нову породу.

Якщо ви маєте домашня тварина і займаєтеся отриманням від нього потомства, у вас може виникнути амбітна ідея про виведення нової породи. Не можна сказати, що це нездійсненно, однак для втілення такої ідеї буде потрібно багато часу і праці. Як можна вивести нову породу?
Інструкція
1
Переконайтеся в доцільності тих ознак, які ви хочете отримати в новій породі. Припустимо, у вас народилося кошеня незвичайної забарвлення і з цікавою формою вух. Може виявитися, що схожа порода вже існує, або тварина, у зв'язку з незвичайним екстер'єром, має які-небудь відхилення, наприклад, глухоту чи сліпоту. Крім цього, незвичайний екстер'єр може успадковуватися, наприклад, тільки самками і отримати точно такого ж самця виявиться неможливим. А надихнути вас може той факт, що більшість нових порід завжди виходило випадково.
2
Відберіть пару для розмноження. Крім екстер'єру, тварини повинні бути здоровими, досить кмітливими і рухливими. Ці умови необхідні для отримання хорошого потомства. Якщо другий тварини з ознаками нової породи в тому ж посліді не народилося, обраного вихованця потрібно схрещувати з близьким родичем - братом, сестрою, матір'ю або батьком, що може допомогти посилити необхідні ознаки.
3
Отримавши потомство, відберіть тварин з найбільш вираженими рисами нової породи і схрещуйте вже їх, щоб накопичити необхідні ознаки. Продовжувати відбір і схрещування потрібно до тих пір, поки обсяг потомства з потрібними ознаками не буде максимальним, тобто 100-відсотковим.
4
Майте на увазі, що постійне близькоспоріднені схрещування може призвести до погіршення здоров'я потомства і генетичним патологій, аж до безпліддя або нежиттєздатності потомства. Для того щоб цього уникнути, ретельно перевіряйте батьків і вибраковують тварин недавно перехворіли, мають проблеми з зубами, кістками, зайвим або недостатньою вагою та іншими проблемами.
5
Отримавши 10 здорових тварин із закріпленими і успадкованими породними ознаками, можете вважати, що своєї мети ви досягли.